Bezstresowe wychowanie w CK3 już tego lata. Data premiery DLC Wards & Wardens

  • Post category:Newsy

Udana premiera drugiego dużego dodatku do strategii Crusader Kings 3 niewątpliwie poprawiła nastroje włodarzy Paradox Interactive. Szwedzki wydawca poszedł za ciosem i z dużym wyprzedzeniem ogłosił, kiedy otrzymamy następne DLC do gry. Wedle najnowszych komunikatów data premiery DLC Wards & Wardens przypada na 22 sierpnia.

Tego dnia pakiet dodatkowej zawartości pojawi się wyłącznie na PC, podczas gdy wydanie konsolowe będzie jeszcze musiało długo na niego czekać. Nie ma jeszcze oficjalnej ceny DLC, ale sugerując się podobnym Friends & Foes możemy oszacować ją na około 25 złotych. Co szykują dla nas twórcy?

Data premiery Wards & Wardens

Crusader Kings 3: Wards & Wardens – data premiery i zawartość

Jak łatwo wywnioskować, lwia część nowinek skupi się na budowaniu relacji pomiędzy naszym władcą, a jego podopiecznymi. W serii nowych wydarzeń wpłyniemy nie tylko na umiejętności przyszłych władców, ale też wypracujemy u nich pożądane cechy. Wszystko to z naciskiem na wywieranie wpływu na dziedziców już od najmłodszych lat i chronienie ich przed zakusami wrogów.

Z Wards & Wardens strategia Crusader Kings 3 otrzyma także nową rolę – mamkę – oraz możliwość wzięcia potomków krnąbrnych wasali jako swoich zakładników. Trzeba podkreślić, że nie chodzi tu o pojmanie dzieci podczas ataku na wrogie osady. Tych zakładników weźmiemy pod swoje skrzydła jako gwarancję traktatu pokojowego.

Przypomnijmy, że tematyka omawianego tu pakietu została wytypowana przez społeczność graczy Crusader Kings. Fani przedłożyli wychowanie dzieci ponad intymne relacje i zastraszanie poddanych. Paczka trafi na rynek jako cześć przepustki drugiego sezonu rozwoju gry z 2020 roku – Chapter II – którą omówiliśmy tutaj.

Crusader Kings 3 dostępne jest na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. Podczas gdy pecetowe wydanie już na dobre rozkręca drugi sezon, to na konsolach niedawno zagościł dopiero dodatek Royal Court.

Sprawdź pozostałe dodatki i DLC do Crusader Kings 3 i wybierz coś dla siebie.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.