Wards & Wardens trafiło na serwery. Premiera nowego DLC i aktualizacji Crusader Kings 3

  • Post category:Newsy

Królestwo za uśmiech bombelka już w Crusader Kings 3. Premiera DLC Wards & Wardens i aktualizacji 1.10 Quill.

Premiera Wards & Wardens

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Paradox wydał na pecetach nowy pakiet dodatkowej zawartości do strategii Crusader Kings 3. Premiera DLC zatytułowanego Wards & Wardens to też debiut aktualizacji 1.10 „Quill”, która oferuje kilka nowych mechanik dla posiadaczy podstawki. Rzeczone DLC możesz złapać za 22,99 PLN lub w ramach przepustki sezonowej Chapter II. Co tym razem zgotowali twórcy? Klasycznie wprowadzili kilka ciekawych smaczków, które następnie rozwinęli w samym DLC, dlatego dla lepszego kontekstu, rozpoczniemy od zawartości darmowej aktualizacji.

Crusader Kings 3 z aktualizacją 1.10 Quill

Tym razem deweloperzy postarali się, żeby atrakcje z aktualizacji nie konkurowały tak wyraźnie z samym DLC. Mamy za to dobre podłoże pod dodatkową zabawę, jeśli sięgniemy po płatną paczkę. Update 1.10 wprowadza uzasadnioną historycznie mechanikę Zakładników, jako gwarancji dotrzymania składanych deklaracji. Zakładnicy mogą być wymuszani, wymieniani, a nawet posłużą za dodatkowy atut przy negocjacjach. Posiadanie wysoko urodzonych Zakładników będzie bonusowym źródłem prestiżu i rozgłosu dla naszej dynastii.

Aktualizacja Quill wprowadza też wspomniane już przez nas wcześniej: cechę Ekscentryka i Adopcję dla wybranych kręgów kulturowych. CK3 otrzymało też nowy, Perpetual Hook, który ma moc słabego haczyka, ale podobnie jak przy silnym, będzie można korzystać z niego cyklicznie. W strategii pojawiły się też nowe interakcje z kotem, a zniknęło (a przynajmniej powinno zniknąć) wiele błędów. Wszystkie zmiany i nowości znajdziesz tutaj.

Crusader Kings 3: Wards & Wardens – nowości w DLC

Paczka kontynuuje tradycję wydawanych do tej pory dodatków i skupia się na jeszcze większej symulacji średniowiecznych realiów. Tym razem danie główne to przeszło 100 nowych wydarzeń w świecie, które wynikają z relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi, oraz opiekunami i ich podopiecznymi.

CK3 Wards & Wardens screenshot

Interakcje i wydarzenia rozszerzono też na Zakładników, oraz uzupełniono rolą Mamki na dworze i mechanizmami powiązanymi z regenturą. DLC oferuje też bardziej namacalny wpływ na kształtowanie u swoich podopiecznych pożądanych cech.

Wards & Wardens wprowadza też mechanikę niekoniecznie związaną z dziećmi. W Crusader Kings 3 pojawiła się możliwość kształcenia akademickiego. Władca może poświęcić się teraz nauce, osiągając kolejne stopnie rozwoju na ścieżce edukacji.

Na koniec standardowe uzupełnienie obszernej już listy utworów o dodatkowe ścieżki dla puszenia się i załamywania rąk nad rozwojem naszych dzieci.

Sprawdź pozostałe DLC i dodatki do Crusader Kings 3 na PC.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.