Znamy ostatniego, 12. bohatera podstawki Darkest Dungeon 2. Byle do premiery

  • Post category:Newsy

Oficjalna premiera drugiej odsłony Darkest Dungeon zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższa pora odsłonić wszystkie karty. Red Hook Studios zaprezentowało ostatniego, 12. bohatera, który zawita do gry. Tym „szczęśliwcem” będzie Biczownik, który w Darkest Dungeon 2 otrzyma jeszcze bardziej masochistyczny wymiar. Przypomnijmy, że postać pojawiła się oryginalnie w dodatku The Crimson Court do pierwszej odsłony gry. Teraz otrzymamy ją już w podstawce, by radośnie zbierała baty za resztę drużyny.

Darkest Dungeon 2 Biczownik

Według tego, co ustaliła redakcja PC Gamera, biczownik w Darkest Dungeon 2 jeszcze mocniej wykorzysta własne siły witalne, by osiągnąć skuteczność w walce. Wyprawy z takim jegomościem będą obarczone szczególnym ryzykiem, gdyż ten swój pełny potencjał osiąga dopiero na skraju śmierci. W nadchodzącym taktycznym RPG pojawi się z umiejętnościami, które pozwolą mu szybciej wywołać ten stan. Wygląda na to, że także w drugiej odsłonie serii każda akcja będzie obarczona ciężarem konsekwencji, których pozwolą uniknąć jedynie umiejętne zarządzanie zdolnościami i masa szczęścia.

Przy okazji poznaliśmy też kolejnego wędrownego bossa w Darkest Dungeon 2, którego nazwy nie wspomnę, by nie częstować cię spojlerami. Wiedz tylko, że przemierza krainę na bladym koniu. Przeciwnik tego rodzaju, podobnie jak w pierwszej odsłonie serii może pojawić się w każdej wyprawie, jeśli tylko gra tego zechce.

O tym jak zarówno postać, jak i jej wędrowny antagonista sprawują się w sequelu, przekonamy się już niebawem. Darkest Dungeon 2 opuści wczesny dostęp i ukaże w wersji 1.0, także na Steam, już 8 maja.

Źródło: PC Gamer.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.