Twórcy Darkest Dungeon 2 znów żonglują mechanikami. Pierwsze szczegóły trybu Kingdoms

  • Post category:Newsy

Podczas pokazu Triple-I Initiative kanadyjskie Red Hook zaprezentowało nowy, dosyć nieoczekiwany kierunek rozwoju swojej sztandarowej marki. Po raz pierwszy usłyszeliśmy bowiem o Kingdoms, alternatywnej kampanii do Darkest Dungeon 2, która ukaże się jeszcze w tym roku. W odróżnieniu od wydanego niedawno The Binding Blade, rzeczona kampania pojawi się w formie darmowej aktualizacji dla wszystkich graczy. Co o niej wiemy?

Darkest Dungeon 2 Kingdoms

Darkest Dungeon 2: Kingdoms – zapowiedź i pierwsze szczegóły

Szczerze mówiąc niewiele ponad to, co zaprezentowało na załączonym do wiadomości zwiastunie. Dodatkowy moduł rozgrywki będzie w pełni niezależny od przygotowanych na premierę Wyznań. Podczas zabawy weźmiemy pod swoje skrzydła sieć gospód, których będziemy bronić przed napastnikami. W tej roli pojawią się m.in. znani z DLC The Crimson Court krwiopijcy.

Kingdoms zaoferuje nowe misje, mechaniki związane z ulepszaniem gospody, a także mnóstwo charakterystycznych dla serii potyczek. Na papierze wygląda to jak wariacja rozwiązań ugruntowanych w pierwowzorze, ożeniona z podróżą dyliżansem.

Na ile satysfakcjonującym doświadczeniem okaże się Kingdoms? Niewiele wiemy, więc na razie jestem dosyć sceptyczny, jak wobec każdej nowości w tej marce względem niemal idealnego oryginału. Jednak ostatecznie miałem mnóstwo masochistycznej frajdy z „dwójką”, więc liczę, że studio jest pewne swego.

Darkest Dungeon 2 ukazało się w maju minionego roku po całkiem długiej odsiadce we wczesnym dostępie. Tytuł wyraźnie zmienił formułę oryginału z 2016 roku, więc jeśli przymierzasz się do zabawy i potrzebujesz wskazówek, to koniecznie sprawdź nasz praktyczny poradnik do Darkest Dungeon 2.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.