Niebawem pierwsza aktualizacja zawartości Darkest Dungeon 2. Stary znajomy i kilka nowości

  • Post category:Newsy

Dobre wieści dla wszystkich, którzy zdążyli już na wskroś poznać wydane w maju Darkest Dungeon 2. Red Hook Studios przerwało ciszę i potwierdziło nadchodzące nowości. Pierwsza aktualizacja zawartości Darkest Dungeon 2 trafi na serwery w „połowie sierpnia”. Nie mamy konkretnej daty, ale wiemy za to, że paczka wprowadzi wyczekiwane wsparcie dla kontrolerów i Steam Decka. Poza tym możemy spodziewać się kolejnych wyzwań i frustracji. Co otrzymamy?

Darkest Dungeon 2 art

Darkest Dungeon 2 – pierwsza aktualizacja zawartości taktycznego roguelike

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do Darkest Dungeon 2 trafi stary, niekoniecznie dobry znajomy z pierwowzoru – Kolekcjoner. Wędrowny miniboss nie raz przetnie drogę drużyny, by nam dokopać. Podobne zadanie ma nowy specjalny przeciwnik – The Gaunt Chirurgeon. Zaprojektowany we współpracy z fundacją Make-A-Wish oponent otrzyma dedykowaną lokację, do której niejednokrotnie zajrzymy.

Twórcy przygotowali też nowych elitarnych przeciwników, gruntownie rozbudowali system Piekielnego Płomienia, by zaoferować dodatkowe wyzwania i głębię. Oczywiście aktualizacja to też świetna okazja, by naprawić szereg bugów i wprowadzić poprawki dla działania aplikacji. Jednak o nich dowiemy się znacznie więcej już przy okazji wydania paczki.

Kolekcjoner

Red Hook Studios wspomniało też o pełnoprawnym wsparciu dla modów, które jest w drodze, ale jeszcze chwilę na nie poczekamy.

Darkest Dungeon 2 ukazało się 8 maja wyłącznie na komputerach osobistych. Gracze entuzjastycznie przyjęli sequel i chociaż na razie dali mu odpocząć, to konsekwentne wsparcie dewelopera z pewnością zachęci wielu do regularnych wypraw.

Według statystyk na Steam, w starciu z końcowym bossem fabuły zatryumfowało aż 12 procent graczy. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, to być może pomoże ci w tym nasz praktyczny poradnik do Darkest Dungeon 2.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.