Kiedy premiera Darkest Dungeon 2 na PC? Twórcy ujawnili plan rozwoju do pełnej wersji

  • Post category:Newsy

Ważne wieści dla miłośników serii taktycznych RPG od Red Hook Studios. Na stronie Darkest Dungeon 2 twórcy ujawnili plany i potwierdzili, kiedy odbędzie się premiera pełnej wersji. Aktualizacja opatrzona numerem 1.0 planowana jest na luty 2023 roku. Warto też wspomnieć, że chociaż grę na razie znajdziesz tylko w Epic Games Store, to na premierę pojawi się także na Steam. Kanadyjskie studio planuje konsolowe wersje, ale zabierze się za nie dopiero po zakończeniu wczesnego dostępu.

Darkest Dungeon 2 plany

Darkest Dungeon 2 – plany i przyszłe aktualizacje

Druga odsłona serii w ciągu nadchodzących miesięcy otrzyma jeszcze sporo nowej zawartości. W planach są kolejne akty kampanii fabularnej i trzej nowi bohaterowie. Jednocześnie po uporaniu się z bałaganem, który powstał po majowej aktualizacji, ekipa przenosi się na mniejsze paczki poprawek. Nowości będą spływać do Darkest Dungeon 2 dużo częściej, a gra będzie stopniowo ewoluować.

W dłuższej perspektywie szykuje się jednak kilka rewolucji. Red Hook Studios weźmie na tapet system rozwoju postaci, by znacznie go uatrakcyjnić i wzbogacić. Duże zmiany czekają też system relacji pomiędzy bohaterami – te mają zyskać na głębi, stracić nieco przewidywalności i nadać większą wagę naszym wyborom. Na koniec równie ważna mechanika jazdy powozem, ale tu studio nie ujawniło jeszcze większych szczegółów.

Premiera Darkest Dungeon 2 we wczesnym dostępie odbyła się jeszcze w październiku 2021 roku. Twórcy postawili na wiele zmian i, jak można było się spodziewać, nie wszystkie spodobały się graczom. Pomimo tego sequel wypada całkiem solidnie i z chęcią pogrążymy się w mrokach pełnej wersji, gdy ta zadebiutuje w lutym.

Więcej gier taktycznych.

Źródło: Red Hook.