Tours & Tournaments z datą premiery. Już w maju turnieje uświetnią Crusader Kings 3

  • Post category:Newsy

Paradox Interactive ujawniło wreszcie kiedy możemy spodziewać się debiutu drugiego dużego dodatku do Crusader Kings 3. W sieci pojawił się kolejny zwiastun niedawno zapowiedzianego rozszerzenia, który informuje też o rozpoczęciu przedsprzedaży nowinek. Data premiery Tours & Tournaments została wyznaczona na 12 maja, a sugerowana cena pakietu to 138,99 złotych. Oczywiście wszystko to w ramach pecetowego wydania – konsole kilka dni później, 17 maja, doczekają się premiery Royal Court.

Przy okazji Paradox zapowiedziało też drugi cykl rozwoju średniowiecznej strategii – Chapter II – o którym więcej przeczytasz tutaj.

Data premiery Tours & Tournaments

Crusader Kings 3: Tours & Tournaments – data premiery i zawartość

Jak dowiedzieliśmy się jeszcze na długo przed zapowiedzią dodatku, ten ponownie skupia się na symulacyjnej warstwie rozgrywki. Rzeczone rozszerzenie znacząco rozbuduje aktywności, które dotąd były jedynie zaprezentowane symbolicznie, a dodatkowo wprowadzi szereg nowych. Te ostatnie podzielono na trzy kategorie – Wycieczki, Turnieje i Wielkie zaślubiny. Każde z nich otrzyma dedykowaną mechanikę, która wpisze się w realia podstawki i skorzysta z gruntu przygotowanego przez Royal Court.

Niemal pewne jest także, że także 12 maja, w dniu premiery Tours & Tournament, strategia Crusader Kings 3 doczeka się sporej aktualizacji z nową zawartością. Tu bez zaskoczenia, szereg aktywności dostępnych od dawna otrzyma gruntowną przebudowę i wiele nowości. Niedawno omówiliśmy Podróże, które z prostego kliknięcia okienka interfejsu wyewoluują w swoiste wyzwanie organizacyjne. Po szczegóły zerknij do dedykowanej publikacji.

Crusader Kings 3 zadebiutowało 1 września 2020 roku na komputerach osobistych, a w marcu minionego roku ukazało się też na PlayStation 5 i Xbox Series. Docelowo, podobnie jak w przypadku pozostałych konsolowych strategii zawartość będzie taka sama, ale oba produkty rozwijane są w innym tempie.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.