Diablo 2 Ressurected – premiera aktualizacji 2.4

  • Post category:Newsy

Zgodnie z ogłoszonym wcześniej harmonogramem na serwerach Diablo 2 Resurrected pojawiła się aktualizacja 2.4 gry. Po serii testów na PTR paczka wprowadza do remastera klasyka z początku stulecia mnóstwo nowości. Pierwszy raz od lat Blizzard zaingerował w mechanikę action RPG, wprowadził zmiany w równowadze rozgrywki i najemnikach. Pełna lista zmian jest wyjątkowo obszerna, więc skupię się na kilku najważniejszych aspektach poprawki.

diablo 2 aktualizacja 2.4

Sezon 1 w Diablo 2 Resurrected

Aktualizacja 2.4 gry Diablo 2 Resurrected jest wprowadzeniem do systemu rankingowego. Pierwszy sezon rozpocznie się dla polskich graczy dokładnie o 2:00 w piątek 29 kwietnia. Blizzard klasycznie udostępni cztery osobne drabinki dla postaci zwykłych i hardkorowych z Lord of Destruction lub bez. Postacie rankingowe mogą korzystać ze specjalnie utworzonych słów runicznych i dodatkowych atrakcji. Po zakończeniu sezonu postacie pozostaną dostępne dla graczy, ale zostaną przeniesione do normalnych gier.

Nowy system emulacji Diablo 2 Legacy

Blizzard przygotował też smaczki dla fanów klasycznego Diablo 2. W menu ustawień grafiki pojawiła się możliwość wyboru systemu emulacji doświadczenia Legacy pomiędzy GDI, Glide i Resurrected. Pierwsza opcja nie uwzględnia żadnego filtrowania, a druga emuluje akcelerowaną sprzętowo grafikę klasycznej gry za pomocą filtrowania bilinearnego. Tymczasem Resurrected to Glide z dodatkowymi poprawkami w celu wyeliminowania powstających na ekranie artefaktów. Twócy polecają ostatnią opcję, ale warto sprawdzić u siebie wszystkie.

Pełna lista nowości i poprawek w klasach pod tym adresem.

Premiera Diablo 2 Resurrected odbyła się we wrześniu. Odświeżone Diablo 2 z dodatkiem Lord of Destruction trafiło na PC i konsole. Blizzard poszedł na kilka kompromisów podczas prac nad nową oprawą wizualną, ale całość bez cienia wątpliwości została dobrze odebrana przez graczy.