Niebawem koniec wczesnego dostępu Dune: Spice Wars. Nowy zwiastun i data premiery (aktualizacja)

  • Post category:Newsy

Shiro Games z ważnymi wieściami dla fanów marki Diuna. Wiemy, na kiedy przypadnie premiera wersji 1.0 Dune: Spice Wars.

Aktualizacja: Shiro Games ogłosiło, że dokładna data premiery aktualizacji 1.0 wieńczącej wczesny dostęp Dune: Spice War to 14 września. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że tego dnia gra podrożeje z niespełna 110 złotych na około 160 PLN. Twórcy mają w planach udostępnienie gry użytkownikom usługi GeForce NOW, najszybciej jak to będzie możliwe. Pod rozważania poddali wsparcie dla modów, Steam Deck i wypuszczenie gry na dodatkowych platformach sprzętowych i systemach operacyjnych.

Kolejnym, szóstym grywalnym stronnictwem w grze będzie House Ecaz, które zaczerpnięto z prozy Herberta. Twórcy odnieśli się też do pytań o frakcję Ordos, przypominając, że została ona przygotowana na potrzeby klasycznych gier Diuna. Ekipa nie ma ani praw autorskich do wykorzystania jej w Dune: Spice Wars, ani też planów, by się o nie ubiegać.

Dune Spice Wars art 100

Oryginalna wiadomość: Wygląda na to, że Shiro Games powoli szykuje exodus Dune: Spice Wars z usługi wczesnego dostępu. Wydana w kwietniu minionego roku hybryda RTS-a z 4X doczeka się wersji 1.0 już we wrześniu. Twórcy nie wskazali jeszcze, na kiedy dokładnie przypadnie pełnoprawna premiera Dune: Spice Wars, ale wrzesień tuż za rogiem, więc i konkretny termin powinien pojawić się już wkrótce. Na tę chwilę Shiro zostawiło nas z nowym zwiastunem strategii, który znajdziesz na końcu wiadomości. Czego możemy oczekiwać od finalnej wersji?

Dune: Spice Wars – zawartość aktualizacji 1.0

Twórcy przekonują, że nadchodząca aktualizacja nie ograniczy się do pomniejszych poprawek i usprawnień. Wszystkie dotychczas dostępne tryby doczekają się nowej zawartości, a pulę frakcji zasili kolejne stronnictwo. Strategia otrzyma też nową porcję samouczków, a poszczególne mechaniki zostaną zauważalnie rozbudowane. Szczególną troską ekipa zamierza otoczyć udostępnioną niedawno kampanię Conquest, która – obok wspomnianej już frakcji – otrzyma też więcej zadań, misji pobocznych oraz poprawek graficznych i równowagi rozgrywki.

Co dalej?

Heroes of Dune

W pierwszych tygodniach po debiucie finalnej wersji możemy spodziewać się kilku mniejszych aktualizacji i zapowiadanego z dawna Heroes of Dune. Łatka, która miała nadejść już wiele miesięcy temu, zaginęła w gąszczu oczekiwań fanów. Ekipie zależy jednak, by otrzymała niezbędną uwagę. Kolejną z potwierdzonych nowinek będzie z pewnością tryb obserwatora, o którym też mogliśmy już słyszeć od dłuższego czasu. Co po tym? Twórcy nie narzekają na brak pomysłów i zapewniają, że czeka nas jeszcze wiele atrakcji.

Więcej o Dune: Spice Wars dowiesz się z naszej recenzji wczesnej wersji gry. Jeśli potrzebujesz wsparcia w walce o przyprawę, to zajrzyj do praktycznego poradnika do Dune: Spice Wars. Przy okazji oficjalnej premiery zamierzamy znów zajrzeć na Arrakis, więc aktualizacji możesz spodziewać się także u nas.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.