Dune: Spice Wars – piąta grywalna frakcja w strategii. Nadchodzi House Corrino

  • Post category:Newsy

Przedstawiciele Shiro Games nie dają nam zapomnieć o swoich planach względem nowej Diuny. Studio opublikowało kolejny wpis na Steam, w którym ujawniło, że piąta grywalna frakcja w Dune: Spice Wars to House Corrino. Na czele nie kto inny, a Imperator Shaddam IV, który wybierze się wraz z Sardaukarem, by przywrócić porządek na Arrakis.

Twórcy obiecują zupełnie nowe podejście do ekonomii w grze, gdy pobieramy swoją dolę od obrotu Przyprawą, ale musimy odpalić działkę Gildii Kosmicznej. Na razie nie wiemy jeszcze, co to oznacza na gruncie Dune: Spice Wars, więc pozostaje czekać na oficjalną prezentację.

Dune Spice Wars piąta frakcja

Już od dłuższego czasu spekulowaliśmy, że piąta grywalna frakcja Dune: Spice Wars będzie powiązana z Imperatorem, więc nie jest to żadne zaskoczenie. Taki ruch pozwoli jeszcze twórcom jeszcze wyraźniej przenieść świat Herberta do najnowszej strategii. House Corrino trafi do gry przy najbliższej dużej aktualizacji, ale nie znamy jeszcze konkretnego terminu.

W minionych miesiącach ujawniono konkretny plan rozwoju Dune: Spice Wars w usłudze wczesnego dostępu, który sięga początków 2023 roku. Niedawno gra otrzymała obiecany wcześniej tryb wieloosobowy z masą poprawek i zmian. W dłuższej perspektywie wciąż liczymy na dopracowaną kampanię fabularną, ale o tej, jak dotąd cisza.

Jeśli jeszcze nie grałeś w Dune: Spice Wars, to zerknij na naszą recenzję wczesnego dostępu. Przydatny może okazać się także praktyczny poradnik do strategii.

Źródło: Steam.