Dune: Spice Wars – znamy plan rozwoju w Steam Early Access. Pierwsze nowości jeszcze latem

  • Post category:Newsy

Kolejny ważny tydzień w Shiro Games. W poniedziałek twórcy opublikowali pierwszą dużą aktualizację Dune: Spice Wars, a dziś ujawnili plan rozwoju strategii. Okazuje się, że na drodze do oficjalnej premiery mieszanka 4X z RTS-em doczeka się kilku ciekawych nowości. Co równie ważne, pierwsze z nich pojawią się na serwerach Steam Early Access jeszcze tego lata.

Jeśli wciąż nie zdecydowałeś się na zakup gry, to być może zachęci cię nasza recenzja wczesnej wersji Dune: Spice Wars. A jak już rozpoczniesz zabawę, to zajrzyj do praktycznego poradnika do strategii.

Dune: Spice Wars – plan rozwoju wczesnego dostępu

Dune Spice Wars plan rozwoju

W nadchodzących tygodniach Shiro Games zamierza wywiązać się z dwóch złożonych wcześniej obietnic. Dune: Spice Wars otrzyma nową grywalną frakcję, której jeszcze nie doprecyzowano oraz kolejny sposób na wygranie scenariusza. W tym samym czasie pojawi się tryb wieloosobowy z kooperacją lub rywalizacją dla maksymalnie czterech graczy.

Nieco później, najpewniej jesienią, do Dune: Spice Wars trafią dodatkowe budynki, technologie i jeszcze potężniejsze jednostki. Na dokładkę twórcy zamierzają nieco zaktywizować naszych doradców. Członkowie rady nie tylko zaoferują specjalne bonusy, ale będą silnymi agentami w działaniach szpiegowskich lub pojawią się na polu bitwy z unikalnymi zdolnościami.

To oczywiście nie wszystko, ale deweloperzy postanowili nie odkrywać wszystkich kart za jednym zamachem. Wciąż nie wspomnieli o planach dla pełnoprawnej kampanii fabularnej w Dune: Spice Wars. Jednak na te wieści najpewniej jeszcze poczekamy.

Community Update 1

Dune Spice Wars

Na koniec powracamy jeszcze na moment do wspomnianej wcześniej aktualizacji gry. Twórcy przygotowali solidny pakiet zmian, nowości i poprawek, o które prosiła zaangażowana w rozwój gry społeczność. Za uwagami graczy przebudowano szereg mechanik, poprawiono wybrane elementy interfejsu i dodatkowo zrównoważono niektóre jednostki, budynki i technologie.

Na liście zupełnych nowości, które przyniósł Community Update 1, warto wyróżnić nowy unikalny bonus za 10 tysięcy punktów hegemonii, nowe regiony specjalne oraz masę poprawek dla interfejsu, jak np. Combat view. Pełną listę zmian w Dune: Spice Wars znajdziesz w tym wpisie.

Dune: Spice Wars od kwietnia działa w katalogu Steam Early Access na PC. Oficjalna premiera gry najwcześniej w nadchodzącym, 2023 roku.

Źródło: Steam.