Dune: Spice Wars – Plany rozwoju na 2023 rok. Kiedy kampania fabularna?

  • Post category:Newsy

Mijający właśnie rok okazał się niezwykle intensywny dla Shiro Games. Ekipa wypuściła na rynek wczesną wersję strategii Dune: Spice Wars regularnie uzupełniając wydane wcześniej Wartales i dodając nowości do Northgard. I chociaż sporo pracy za nią, to deweloperzy nie ustają w wysiłkach nad kolejnymi atrakcjami. W najnowszym wpisie na Steam Shiro omawia plany rozwoju Dune: Spice Wars na nadchodzący, 2023 rok. Zespół nieco poprzestawiał poszczególne aktualizacje, by odpowiedzieć na najgłośniejsze oczekiwania społeczności. Efekt? Kampania fabularna – Conquest – pojawi się wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Co poza nią?

Dune Spice Wars plany rozwoju

Dune: Spice Wars – plany rozwoju na 2023 rok

Nawet jeśli tryb Conquest pojawi się szybciej, to nie należy oczekiwać go rychło po rozpoczęciu nowego roku. Twórcy przypomnieli, że Dune: Spice Wars ma debiutować w przyszłym roku, a wiele elementów gry wciąż wymaga dopracowania. Dlatego w pierwszej kolejności nadejdzie następna aktualizacja społeczności. Na liście najważniejszych poprawek znajdziemy misje dla samouczka, przerobiony system warunków zwycięstwa oraz uzupełnienia dla jednostek w grze. Strategia otrzyma też ekran statystyk na zakończenie scenariusza i ulepszonych doradców. Wszystko to pojawi się „na początku” przyszłego roku.

Dopiero potem położymy ręce na fabularnym trybie Podboju, ale na ten moment nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Wiemy za to, że zaraz za nim twórcy wracają do prac nad aktualizacją Heroes of Dune, która skupia się na doradcach. W dłuższej perspektywie szykują się też nowe funkcje jak – tryb obserwatora, skalowanie interfejsu, ulepszenia dla modderów i trybu współpracy. Data premiery? Wciąż pozostaje tajemnicą, ale możemy śmiało zakładać, że Dune: Spice Wars może nie załapać się na pierwszą połowę 2023 roku.

Gra dostępna jest wyłącznie na PC, a po debiucie na Steam niedawno dołączyła do usługi PC Game Pass Microsoftu. Dune: Spice Wars trafiło na naszą listę najważniejszych premier gier strategicznych na PC w 2023 roku.

Jeśli wciąż nie miałeś okazji zagrać, to może zachęci cię do tego nasza recenzja wczesnej wersji strategii, a jak już zagrasz, to koniecznie zajrzyj do naszego poradnika do Dune: Spice Wars. Gra zdążyła się nieco zmienić od jego publikacji, ale z pewnością znajdziesz w nim coś przydatnego.