Dlaczego Kynes jest kobietą? Twórcy Dune: Spice Wars o inspiracjach

  • Post category:Newsy

Już za kilka dni w usłudze Steam Early Access pojawi się gra Dune: Spice Wars. Jeszcze przed debiutem wczesnej wersji odpowiedzialne za projekt Shiro Games opublikowało kolejny obszerny wpis. Twórcy postanowili ponownie odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania. Tak poznaliśmy plany dla Dune: Spice Wars, wymagania sprzętowe, cenę gry oraz wszelkie inspiracje. Zanim przejdę do konkretów przypomnę, że premiera Dune: Spice Wars przypada na 26 kwietnia. Tytuł spędzi we wczesnym dostępie co najmniej rok.

Dune Spice Wars art 5

Plany twórców Dune: Spice Wars

Jak wiemy z pierwszych zapowiedzi, gra łączy elementy strategii 4X z RTS-em, a teraz dowiedzieliśmy się, że pojedynczy scenariusz potrwa około 3 godzin. Na debiut wczesnej wersji otrzymamy cztery frakcje, ale piątą (jeszcze nieznaną) twórcy przygotują w nadchodzących miesiącach. Każde stronnictwo posiada jedynie kilka jednostek, by ograniczyć RTS-owe zapędy graczy. Podczas zabawy mamy w równiej mierze skupiać się na militarnych aspektach gry, co na dyplomacji, gospodarce czy intrygach.

Shiro Games nie ma jeszcze pełnego obrazu kampanii fabularnej Dune: Spice Wars, ale podkreśla, że gra jest adaptacją. Tym samym strategia niekoniecznie odtworzy wszystkie wydarzenia zaprezentowane w książkach Herberta. Do inspiracji jeszcze wrócę, a tymczasem kilka słów o rozgrywkach sieciowych. Tryb multiplayer ma trafić do Dune: Spice Wars jeszcze w czasie Steam Early Access. Ewentualne rankingi i dodatkowe formy rywalizacji otrzymamy wyłącznie na wyraźne życzenie społeczności.

Cena i wymagania sprzętowe

Dune Spice Wars

Oficjalne minimalne i zalecane wymagania Dune: Spice Wars znajdziesz tutaj. Cenę wczesnej wersji gry ustalono na poziomie niespełna 30 euro, czyli około 130 złotych. Pełna wersja będzie najpewniej droższa, ale twórcy nie podali jeszcze konkretów.

Inspiracje Dune: Spice Wars

W odpowiedzi na pytania graczy przedstawiciele Shiro Games wyjaśnili też kilka kwestii dotyczących uniwersum. Gra inspirowana jest przede wszystkim cyklem Diuna Franka Herberta, ale podczas prac studio posiłkowało się także komiksami, karciankami, grami planszowymi i filmem Denisa Villeneuve. Dlatego w Dune: Spice Wars możemy znaleźć wiele elementów, które niekoniecznie korespondują z kreacją twórcy serii.

Najbardziej kontrowersyjna okazała się zmiana płci Liet Kynes. Książkowy bohater podobnie jak we wspomnianym już filmie będzie kobietą. Fanom się to nie spodobało. Deweloperzy wspominają, że Kynes był jedną z najbardziej postępowych postaci w serii, a dodatkowo przypadło im do gustu ujęcie w kinowym obrazie.

Już po premierze Shiro Games z pewnością zaprezentuje konkretny plan rozwoju strategii we Wczesnym Dostępie Steam. W międzyczasie warto śledzić pozostałe projekty studia, jak wydane w ubiegłym roku Wartales, które niedawno otrzymało sporą aktualizację.

Dune: Spice Wars powstaje wyłącznie na PC, przynajmniej na razie. Studio nie wyklucza wydania gry na konsolach, ale do tego jeszcze daleka droga. Na mobilne wydanie są nikłe szanse, więc fani Diuny powinni trzymać się pecetów.

Źródło: Steam.