Dune: Spice Wars otrzymało tryb multiplayer. Premiera pierwszej dużej aktualizacji

  • Post category:Newsy

Shiro Games wykonało pierwszy krok na drodze do premiery pełnej wersji gry Dune: Spice Wars. Na serwerach Steam pojawiła się pierwsza obszerna aktualizacja zapowiedziana w planie rozwoju strategii. Wraz z nią do Dune: Spice Wars trafił obiecany tryb multiplayer, kilka nowości i wiele przebudowanych elementów. Już dziś możesz bawić się w grze wspólnie ze znajomymi, rywalizując o dominację nad Diuną na losowo generowanych mapach. Tryb umożliwia zabawę maksymalnie dla czterech graczy, w formule 2v2 lub każdy na każdego, a dowolne wolne miejsce może zająć komputer. Co poza grą wieloosobową?

dune spice wars screen

Dune: Spice Wars – pierwsza duża aktualizacja i tryb multiplayer

Twórcy przygotowali nowe regiony, specjalne wydarzenia i rozporządzenia pod głosowania. Gra otrzymała nowe ilustracje dla budynków, specjalne struktury dla podziemia i dodatkowe okienko, które utrudni nam nieumyślne atakowanie siczy. Poza nowinkami ekipa przysiadła też do wielu dostępnych już elementów i poprawiła je za uwagami graczy.

Jak głosi lista zmian w aktualizacji, poprawiono niemal wszystko, co się dało. Specjalne wzmianki otrzymały jednostki Harkonennów i limit budynków dla siczy Fremenów. Zespół pochwalił się też przebudowanym drzewkiem rozwoju dla każdej z frakcji, które mają teraz lepiej ze sobą współgrać, skoro mamy już sieciową rywalizację.

Według wcześniejszych zapowiedzi jeszcze latem gra otrzyma piątą grywalną frakcję. Obok niej pojawi się nowy sposób na zwycięstwo w scenariuszu. Konkrety wciąż pozostają tajemnicą, o której poinformujemy, gdy tylko Shiro cokolwiek wyjawi.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na zabawę z Dune: Spice Wars, to zachęcamy naszą recenzją wczesnego dostępu. Nie zapomnij też o praktycznym poradniku do nowej Diuny. I zaglądaj regularnie po kolejne nowości o strategiach.

Źródło: Steam.