Prezentacja Elden Ring: Shadow of the Erdtree jeszcze dziś. Data premiery dodatku (aktualizacja)

  • Post category:Newsy

Tylko kilka dni dzieli nas od drugiej rocznicy debiutu wielkiego hitu FromSoftware. Bandai Namco uznało, że poddało cierpliwość fanów Elden Ring wystarczającej próbie i najwyższy czas coś zaprezentować. Już dziś o 16:00 czasu polskiego wydawca zaprezentuje gameplay trailer Shadow of the Erdtree, jedynego – jak na razie – potwierdzonego dodatku do RPG akcji. Niewykluczone, że wraz z nim otrzymamy też dodatkowe konkrety odnośnie do planów wydawniczych dodatku. Przynajmniej sugerują to towarzyszące zapowiedzi plotki.

Aktualizacja: Zwiastun dodatku potwierdził wszystkie opisane poniżej informacje.

Shadow of the Erdtree

Kiedy premiera Elden Ring: Shadow of the Erdtree?

Tu przechodzimy do wieści, które jeszcze przez kilka godzin trzeba traktować z odpowiednim dystansem. Znany z wielu potwierdzonych przecieków billbil-kun na łamach Dealabs wyjawił potencjalne plany Bandai Namco. Wynika z nich, że premiera Shadow of the Erdtree do Elden Ring odbędzie się 21 czerwca.

Jednocześnie wraz z dodatkiem Elden Ring otrzyma dwa nowe wydania – kolekcjonerskie za niespełna 260 euro i Edycję Gry Roku za 80 euro. W obu znajdziemy podstawową wersję gry i omawiane tu rozszerzenie.

Samodzielny zakup dodatku na Steam to koszt 169 złotych.

Bazując na tych wieściach, możemy też wywnioskować, że Shadow of the Erdtree będzie jedynym dodatkiem do Elden Ring. Niewykluczone jednak, że FromSoftware pokusi się o przygotowanie kontynuacji, gdyż zaledwie w minionym tygodniu potwierdziło przejęcie praw do marki. Jak będzie? Zobaczymy. Tymczasem odliczamy do 16:00 i nowego gameplay trailera Shadow of the Erdtree.

Elden Ring zadebiutowało w lutym 2022 roku na PC i konsolach PlayStation oraz Xbox. FromSoftware rozbiło grą bank i dowiodło, że budowany latami hype na grę był całkowicie uzasadniony.

Sprawdź najważniejsze gry RPG 2024 w naszym zestawieniu.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.