Europa Universalis 4 – aktualizacja 1.34 „Sweden” bez tajemnic. Nowości w strategii

  • Post category:Newsy

Już jutro na rynek trafi Lions of the North, pakiet DLC do jednej z najdłużej wspieranych strategii firmy Paradox. Twórcy skorzystali z okazji i ujawnili, co do Europa Universalis 4 wprowadzi powiązana z paczką aktualizacja 1.34 Sweden. Równie wyczekiwany ogromny pakiet zmian nie sposób omówić w kilku słowach, ale warto wskazać najważniejsze nowości. Tak dotrzemy do kilku ciekawostek przeznaczonych dla fanów historii alternatywnej i zauważymy, że najlepsze kąski tym razem Paradox zachował dla posiadaczy DLC. Co dla podstawki?

Europa Universalis 4 aktualizacja 1.34 Sweden

Europa Universalis 4 – aktualizacja 1.34 Sweden w szczegółach

Darmowa aktualizacja wprowadzi co prawda nowe drzewko misji, ale otrzyma je tylko Lübeck. Jednocześnie starsze drzewko wchodzące w skład paczki Emperor pozostanie dostępne i znajdziemy je po znacznikach Hamburg i Bremen. W Europa Universalis 4 pojawi się też mnóstwo nowych reform – 19 dla monarchii, 26 dla republik i 17 dla teokracji. Twórcy wprowadzili też specjalne tiery dla poszczególnych ustrojów, które odwołują się do pozycji ekonomicznej czy znaczenia religii. Tak zyskujemy kolejne 42 nowe reformy.

Po aktualizacji w EU4 znajdziemy też nowe idee narodowe dla Skandynawii, Inflantów i Zakonu, Karelii, Augsburga i Buchary; oraz przebudowane dla Danii, Krzyżaków, Wenecji, Estonii i Jerozolimy. W strategii pojawi się też akcja dyplomatyczna związana z dołączeniem do Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Europa Universalis 4 Lions of the North

Na dokładkę nowe monumenty skierowane bezpośrednio do posiadaczy DLC Leviathan i doktryny morskie powiązane z DLC Rule Britannia. Listę nowości zamyka 11 nowych osiągnięć, które wyznaczą kierunek kolejnych rozgrywek w produkcji z 2013 roku. Poza nimi nadchodzi jeszcze gigantyczna lista zmian, poprawek i usprawnień, które możesz prześledzić tutaj.

Aktualizacja 1.34 Sweden trafi na serwery do spółki z DLC Lions of the North, które skupia się na basenie Morza Bałtyckiego. W paczce pojawią się nowe misje m.in. dla Polski, Litwy i Krzyżaków. Premiera najpewniej w okolicach 16:00 czasu polskiego.

Całość zapowiada się solidnie, a skupienie zawartości dodatku w naszych stronach może zachęcić wielu fanów strategii do odświeżenia leciwego tytułu. Ceny DLC jeszcze nie znamy, ale warto wspomnieć, że i tu obowiązuje abonament Expansion Subscription. W jego ramach za 18 złotych miesięcznie otrzymasz dostęp do wszystkich DLC i dodatków do gry, włącznie z najnowszymi.