Europa Universalis 4 z darmowym DLC na 10 rocznicę premiery. Odbierz Community Music Pack

  • Post category:Newsy

Nawet jeśli wydaje się, jakby to było wczoraj, to od premiery strategii Europa Universalis 4 minęło już dziesięć lat. Paradox Interactive wykorzystało okrągłą rocznicę, by podsumować drogę, którą przebyło grand strategy. Jest też coś jeszcze. Europa Universalis 4 otrzymała kolejne darmowe DLC. Tym razem jest to Tenth Anniversary Community Music Pack, czyli 40-minutowa składanka utworów, która wzbogaci nasze podboje.

Europa Universalis 4 darmowe DLC

Album wyprodukowali wspólnymi siłami kompozytorzy Utopia i producent George Hammond. Darmowe DLC dostępne jest wszędzie tam, gdzie Europa Universalis 4, a więc na PC Steam, Epic Games, GOG i Microsoft Store. Przy okazji przypominamy, że do 17 sierpnia w sklepie Epic możesz odebrać za darmo podstawową wersję strategii z 2013 roku. Tę i pozostałe aktywne oferty na darmowe gry znajdziesz tutaj.

10 lat Europa Universalis 4

Sam pamiątkowy wpis to miniona dekada rozwoju gry z perspektywy twórcy marki, Johana Anderssona. Ten w telegraficznym skrócie wyłożył początkowe założenia, które legły u podstaw stworzenia EU4 oraz podzielił się odczuciami, które towarzyszyły pracom nad kolejnymi pakietami DLC i dodatkami.

Pierwszy screen EU4

Nie zabrakło pierwszego screena z wczesnej wersji Europa Universalis 4, niesławnego Leviathana czy ciepło przyjętego Lions of the North. W ciągu dekady drobny zespół skupiony wokół marki doczekał się własnego studia Paradox Tinto, a sam Andersson przekonuje, że to nie koniec przygody. Pełen wpis twórcy możesz przeczytać tutaj.

Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o Europa Universalis 5, które najpewniej powstaje już od jakiegoś czasu. Paradox Tinto utworzono w 2020 roku i chociaż Andersson stoi na czele studia, to nie wydaje się być bezpośrednio zaangażowany w prace nad dodatkami i DLC. Wniosek? EU5 zapewne po cichu nabiera kształtów, ale jeszcze trochę czasu minie, zanim gra ujrzy światło dzienne.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.