Europa Universalis 4 z nowościami tej jesieni. Data premiery, zwartość i zwiastun King of Kings

  • Post category:Newsy

Paradox uraczyło nas konkretami nadchodzącego DLC do EU4. Data premiery i zwiastun King of Kings.

king-of-kings europa universalis 4

Listopad w grach Paradoksu będzie należał do Persji. Zaledwie kilka dni temu poznaliśmy termin debiutu najnowszego DLC do Crusader Kings 3 – Leagcy of Persia. Dzisiaj nadeszła pora na zbliżony tematycznie i kulturowo pakiet do Europa Universalis 4. Szwedzki wydawca poinformował, że zapowiedziane we wrześniu King of Kings zadebiutuje dokładnie 6 listopada. Przy okazji otrzymaliśmy też przegląd wszystkich nowości, które przybliżyliśmy poniżej.

Europa Universalis 4: King of Kings – data premiery i zawartość DLC

Już na wstępie można wspomnieć, że głównym punktem odniesienia podczas prac nad DLC było ubiegłoroczne Lions of the North. Twórcy zdradzili, że starali się wyliczyć swoją pracę tak, by stworzyć pakiet o podobnej wielkości i pokrywający podobny obszar w grze. Nie przechwalając się zbytnio, wspomnieli, że z King of Kings udało im się zrobić nawet więcej, a w kolejnych miesiącach zajmą się kręgami kulturowymi, które konsekwentnie pomijali.

W samym pakiecie dodatkowej zawartości znajdą się nowe drzewka misji, mechaniki, wydarzenia, decyzje dla:

  • Persji
  • Mameluków
  • Bizancjum
  • Arabii
  • Jemenu
  • Gruzji
  • Armenii
  • Turkmenów

King of Kings wprowadzi do Europa Universalis 4 także 32 nowe modele jednostek oraz 12 utworów dla ścieżki dźwiękowej. Konkretne informacje dla poszczególnych obszarów znajdziesz tutaj. Całość wyceniono na dokładnie 67,99 złotych.

Już poza rzeczonym DLC, ale w najbliższym czasie ze szczególnym wskazaniem na 2024 rok, możemy wyczekiwać także darmowej zawartości dla m.in. Timurydów, Państwa Wielkich Mongołów, Omanu czy Cesarstwa Trapezuntu. Co ważne, nie tylko dla nich przygotowywana jest nowa zawartość, ale póki co Paradox jeszcze nie chce ujawniać wszystkiego. Pozostaje czekać na kolejne wpisy, a także odliczać czas do omawianego tu debiutu nowego DLC.

Europa Universalis 4 trafiła na PC przeszło 10 lat temu, w sierpniu 2013 roku. Od tamtej pory strategia regularnie otrzymuje kolejne dodatki i pakiety DLC. King of Kings jest drugim w tym roku większym płatnym rozszerzeniem do gry po kwietniowym Domination.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.