Dzieje się na Bliskim Wschodzie. Premiera DLC King of Kings do Europa Universalis 4

  • Post category:Newsy

Europa Universalis 4 dorobiła się kolejnego pakietu dodatkowej zawartości. Premiera King of Kings i aktualizacji 1.36.

Paradox Interactive dołożyło kolejną cegiełkę do rozwijanej od ponad dekady strategii Europa Universalis 4. Wczoraj na serwerach pojawiło się kolejne, tym razem dedykowane kulturom Bliskiego Wschodu DLC zatytułowane King of Kings. Paczka zdążyła już zebrać pozytywne opinie użytkowników Steam, a zainteresowani nowym Immersion Pack powinni przygotować się na wydatek 68 złotych. Równocześnie na serwerach EU4 pojawiła się nowa obszerna aktualizacja 1.36 Byzantium, której najważniejsze aspekty znajdziesz poniżej.

Premiera King of Kings

Premiera Europa Universalis 4: King of Kings

Jak dowiedzieliśmy się nieco wcześniej, ekipa celowała w podobny zakres zmian, co w przypadku ubiegłorocznego Lions of the North. To zaowocowało wyjątkowo rozbudowanym DLC, które obfituje w nowe misje, wydarzenia, jednostki, mechaniki rozgrywki i reformy.

W centrum oczywiście Persia, Cesarstwo Bizantyjskie oraz Sułtanat Mameluków, ale pomniejsze nowinki powędrowały też do Gruzji, Armenii, Arabii czy Jemenu. Całość uzupełniło 12 nowych utworów do ścieżki dźwiękowej i 32 modele jednostek dla 8 nacji. Rzuć okiem na załączony poniżej, premierowy zwiastun King of Kings.

Europa Universalis 4 z aktualizacją 1.36 Byzantium

Jak na zwyczajową łatkę przystało, Byzantium podpina się pod nowości, które znalazły się w płatnym DLC. Na liście najważniejszych atrakcji warto wyróżnić dodatkowe 25 zadań poświęconych Persii. Paradox wprowadziło też kulturę gruzińską i przebudowało warunki początkowe dla jej obszaru. Do EU4 trafiła też turecko-irańska kultura, a całą grę wzbogacono o 9 nowych osiągnięć i 8 monumentów, z których ucieszą się posiadacze DLC Leviathan.

Od razu widać, że aktualizacja 1.36 nie skupia się szczególnie na wprowadzaniu nowości. Twórcy, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, pracują w pocie czoła nad naprawą błędów i poprawkami jakościowymi. Tu lista zmian jest dużo dłuższa, a wszystkie z nich znajdziesz tutaj.

Na tym najpewniej zakończy się kolejny rok wsparcia wydanego w 2013 roku Europa Universalis 4. Deweloperzy zdążyli już wspomnieć, że nadal mają wiele pracy przed sobą, ale na konkretne plany rozwoju na 2024 rok pewnie chwilę sobie poczekamy.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.