Europa Universalis 4 wraca w nasze strony. Krzyżacy skorzystają na nowym DLC do gry

  • Post category:Newsy

W minionym tygodniu Paradox Tinto ogłosiło plany rozwoju strategii Europa Universalis 4 na 2022 rok. W skrócie – twórcy zamierzają dalej walczyć z błędami w grze, a przy okazji wydadzą kolejny pakiet DLC. Dziś nieco więcej o tym drugim, który z pewnością zainteresuje rodzimych graczy. Bohaterami nowego Immersion Pack DLC do Europa Universalis 4 będą między innymi Krzyżacy.

Europa Universalis 4 krzyżacy

Twórcy postanowili podrasować kraje basenu Morza Bałtyckiego, a prezentację nowości rozpoczęli od naszych kłopotliwych sąsiadów. Uprzedzając pytania – DLC nie doczekało się jeszcze oficjalnej zapowiedzi, więc nie mamy ani nazwy, ani tym bardziej nie wiemy, kiedy planowana jest premiera pakietu. Mamy za to spojrzenie na przebudowane drzewko narodowe nacji, które w mniejszym stopniu odtworzy historię, a bardziej pozwoli nam ją kształtować. Pojedyncza decyzja pociągnie za sobą kolejne wybory na drodze do większego celu i zmiany biegu historii. Zobacz załączoną do wiadomości grafikę.

Paradox Tinto podzieliło się też wieściami dla wszystkich, którzy oczekują aktualizacji 1.34. Krzyżacy w Europa Universalis 4 to jedno, ale nadchodząca łatka, to także zmiany w systemie religii. Po wzmocnieniu katolików twórcy skupiają się na poprawkach dla protestanckich odłamów, by nieco je uatrakcyjnić. Więcej na ten temat usłyszymy w kolejnych dziennikach deweloperów, w których pojawi się też nowe drzewko misji dla Zakonu Inflantów.

Europa Universalis 4 dostępne jest na PC od 2013 roku.

Teutonic Mission Tree

Źródło: Steam.