Europa Universalis 4 – Plany rozwoju strategii na 2022 rok

  • Post category:Newsy

Jeszcze intensywniejsza walka z błędami, które zagnieździły się w grze od jej pierwszych wersji. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować plany twórców dla Europa Universalis 4 w 2022 roku. W najnowszym dzienniku deweloperskim przedstawiciele Paradox Tinto pochwalili się, że po roku wytężonej pracy Europa Universalis 4 jest w dużo lepszym punkcie, niże przy premierze DLC Leviathan.

Europa Universalis 4 plany

Europa Universalis 4 – Plany rozwoju na 2022 rok

Ogólne plany na 2022 rok dla Europa Universalils 4 zakładają kontynuowanie ubiegłorocznych wysiłków. Strategia otrzyma poprawki sztucznej inteligencji, równowagi rozgrywki podczas walki, a także drobny remont wątków dotyczących idei i religii. Do tego całą masę aktualizacji eliminujących uciążliwe błędy i poprawiających wydajność aplikacji. Pierwsze efekty zauważymy już na premierę wersji 1.34 Europa Universalis 4.

Bieżący rok to także nowa zawartość w EU4. Absolutnym priorytetem są poprawki, bez których nie ma sensu wdrażać nowości, ale Paradox Tinto ma już coś w planach. Niektóre mechaniki zostaną gruntownie przebudowane, podczas gdy inne zostaną znacznie rozszerzone. Konkretów na razie nie uświadczymy, ale w strategii na pewno będzie więcej ulepszonych i rozbudowanych drzewek misji.

Jeszcze w listopadzie, już po premierze dodatku Origins Paradox obiecał kolejne DLC do gry. Jednak zdaje się na konkretne informacje, trzeba jeszcze poczekać. Na szczęście już za tydzień kolejny wpis w dzienniku dewelopera dotyczący nadchodzących zmian.

Premiera gry Europa Universalils 4 odbyła się w sierpniu 2013 roku wyłącznie na komputerach osobistych. Być może na dziesiątą rocznicę premiery gry Paradox Tinto szykuje zapowiedź Europa Universalils 5, ale na tym etapie nie ma co spekulować.

Źródło: Steam.