Europa Universalis 4 – Polska i Litwa otrzymają zmiany w najnowszym DLC do strategii

  • Post category:Newsy

Dzień dobry! Tymi słowami Paradox Interactive rozpoczęło najnowszy odcinek dziennika deweloperskiego dla Europa Universalis 4. Oczywiście nie ma w tym żadnego przypadku. Jak wcześniej wspominaliśmy przy okazji Krzyżaków, nowe DLC do gry skupi się na basenie Morza Bałtyckiego. Nadeszła zatem pora, by Polska w Europa Universalis 4 otrzymała stosowne zmiany. Będą nowe opcje rozwoju i chociaż nic, co zaprezentowano, wciąż może się zmienić, to coś już wiemy. Rzućmy okiem.

Europa Universalis 4

Polska w Europa Universalis 4 – zmiany w nadchodzącej aktualizacji

Na pierwszy ogień krótki rys historyczny – rozgrywka w EU4 Polską rozpoczyna się w chwili, gdy kraj pogrążony jest w chaosie. Tron stoi pusty, król poległ z rąk Turków pod Warną, a szlachta dba przede wszystkim o Złotą Wolność. Tymczasem sąsiednie mocarstwa coraz śmielej sobie poczynają. Najnowsze zmiany w grze otworzą przed nami nowe ścieżki wyjścia z trudnej sytuacji.

Na liście reform pojawią się Wielki Sejm, Monarchia Elekcyjna, a także szereg specjalnych opcji przygotowanych dla unii z Litwą. Twórcy nie ukrywają, że ich głównym zamysłem było uwypuklenie współpracy pomiędzy dwoma narodami. Zarówno pod kampanię kooperacyjną w sieci, jak i samego singla. Dlatego drzewka obu krajów nieco się zazębiają, a wybór tej ścieżki zapewnia specjalne bonusy obu krajom. Jednocześnie, jeśli tylko Polska wystąpi o zawiązanie unii, to sterowana przez SI Litwa zawsze się do tego przychyli.

Twórcy postarali się też o specjalne możliwości rozwoju z myślą o relacjach pomiędzy południowymi sąsiadami Polski. W międzyczasie gracz musi też jakoś ustosunkować się do wydarzeń spod Warny czy nieco przytemperować rosnącą na znaczeniu szlachtę. Więcej o zmianach przeczytasz tutaj.

Paradox Interactive od jakiegoś czasu regularnie dzieli się nowościami, które przygotowuje z myślą o tegorocznym DLC. Równocześnie powstaje aktualizacja i możemy śmiało zakładać, że omówione tu zagadnienia będą częścią darmowego pakietu poprawek. Jak wpiszą się one w zawartość płatnej paczki? Tego jeszcze nie wiemy, bo DLC wciąż nie doczekało się oficjalnej zapowiedzi.

Chcesz poznać plany rozwoju Europa Universalis 4 na 2022 rok? Zajrzyj tutaj.