Czekasz na dodatek do Factorio? Uzbrój się w cierpliwość

  • Post category:Newsy

Okazuje się, że po długim czasie oczekiwania na pierwsze rozszerzenie do gry Factorio przedstawiciele Wube Software nie mają dobrych wieści. Najnowszy wpis poświęcony grze zdominowały postępy w pracach nad wersją na Nintendo Switch. Obszerną relację twórców wieńczy informacja, że port dedykowany japońskiej konsolce ukaże się 28 października. We wpisie pojawił się też temat rozszerzenia do strategii, ale tutaj trudno o ekscytację fanów. Dowiedzieliśmy się bowiem, że dodatek do Factorio ukaże się najprędzej za rok.

Dodatek do Factorio

Na dodatek do Factorio poczekamy jeszcze długo

Przypomnijmy, że jeszcze w lutym Wube Software podzieliło się wstępnymi planami na rozszerzenie, które pojawi się wraz z aktualizacją 1.2. Po tamtym wpisie oczekiwaliśmy na wysyp konkretów dotyczących projektów i niezbyt odległą datę debiutu. Tymczasem twórcy nie tylko nabrali wody w usta, ale też dali sobie dużo więcej czasu na dopracowanie dodatku. Wszystko w trosce o najwyższą jakość produktu, za co nie można ich winić, ale czekają nas długie miesiące oczekiwania i posuchy. Wube już teraz zaznaczyło, że podzieli się konkretami dodatku dopiero gdy ten będzie bliżej wydania.

Factorio spędziło sporo czasu we wczesnym dostępie i ostatecznie doczekało wersji 1.0 w sierpniu 2020 roku. Gra jest swoistym fenomenem, który może pochwalić się aż 98% pozytywnych opinii na Steam. Nie byłoby to nic imponującego, gdyby nie fakt, że swoje zdanie postanowiło wyrazić ponad 100 tysięcy graczy.