Factorio: Space Age wreszcie z oficjalną datą premiery. Jesienią wyruszymy w kosmos

  • Post category:Newsy

Studio Wube Software ujawniło wreszcie, kiedy odbędzie się premiera wyczekiwanego dodatku do strategii Factorio. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie marki, data premiery Space Age przypada na 21 października. Tego samego dnia podstawka otrzyma też rozbudowaną aktualizację opatrzoną numerem 2.0, która podrasuje niektóre mechaniki. Entuzjazm fanów fabryczek może jednak studzić fakt, iż podobnie jak podstawkę, rozszerzenie Space Age wyceniono na 35 dolarów (ok. 138 PLN), co przy niekorzystnym przeliczniku Steam daje 160 złotych. Co z zawartością?

Data premiery Space Age Factorio

Factorio: Space Age – data premiery i zawartość dodatku

Akcja dodatku rozpocznie się bezpośrednio po wydarzeniach z podstawki, a i jej zwieńczenie zostanie nieco przebudowane. Zabawę w Factorio zakończy budowa platformy kosmicznej, która pozwoli przenieść się w kosmos i tym samym do dodatku Space Age.

Tu będziemy przemierzać kosmos, broniąc swojej platformy przed rozmaitymi zagrożeniami. Wyłapiemy też przydatne surowce, które posłużą nam za paliwo w dalszej podróży. Przystankami w dalszej podróży będą nowe planety, które zaoferują szereg dodatkowych wyzwań i unikalne korzyści. Twórcy wymienili w swoich dziennikach trzy potencjalne cele naszej kosmicznej odysei – planety Vulcanus, Fulgora i Gleba, zachowując ostateczny cel kampanii w tajemnicy.

Dodatek zaoferuje też rozbudowę sieci kolejowych o wiadukty, dzięki którym ominiemy potencjalne przeszkody. Szykują się też nowe technologie, kilka rodzajów jakości wyposażenia oraz utwory dla ścieżki dźwiękowej. Wszystko to ma doskonale korespondować z nowinkami, które wprowadzi wcześniej wspomniana paczka 2.0 do Factorio, którą omówimy w osobnej publikacji.

Factorio zadebiutowało na PC w pełnej wersji w sierpniu 2020 roku po długim czasie wczesnego dostępu. Tytuł konsekwentnie utrzymuje się na liście najpopularniejszych strategii na Steam, nawet pomimo tego, iż Wube Software nigdy nie przeceniło swojej gry choćby o złotówkę. Przy okazji premiery dodatku fabryczki z pewnością zdominują serwery Valve, na co czekamy z niecierpliwością.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Wube Software