Falling Frontier wychodzi z cienia. Sukula Mining Barge bohaterem nowego trailera

  • Post category:Newsy

Trzeba przyznać, że wszyscy, którym wpadła w oko gra Stutter Fox Studios, nie mają lekko. Tytuł po kilku obsuwach zniknął z radaru i dopiero teraz wraca z nowościami. Twórcy opublikowali nowy trailer Falling Frontier, którego głównym bohaterem jest Sukula Mining Barge. Tytułowa jednostka górnicza wesprze nas w pozyskiwaniu niezbędnych surowców, będąc jednocześnie wizytówką artysty, który na pełen etat dołączył do studia. Przekaz jest prosty, ekipa nie spieszy się zbytnio, ale dodatkowy czas na pewno zaprocentuje. Kiedy debiut gry?

Falling Frontier

Nowy trailer wskazuje, że Falling Frontier ukaże się jeszcze w 2023 roku na PC Steam, GOG i Epic Games Store. Dokładnego terminu nie znamy i nic nie wskazuje na to, by wydawca zamierzał go nam rychło zadeklarować. Z początkowych zapowiedzi wynikało, że tytuł wystartuje na rynku w katalogu Wczesnego Dostępu, ale trudno powiedzieć, czy ten wciąż jest w planach.

Falling Frontier to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego z dużym naciskiem na symulację warunków pozaziemskich. Twórcy obiecują wymagający proces budowy floty oparty o gospodarkę surowcami, które nie tylko trzeba wydobyć, ale też odkryć. Kluczowym aspektem każdego statku będzie też wyszkolona załoga, a przejęcie przez wroga może mieć katastrofalne skutki. Całość zapowiada się niezwykle klimatycznie, więc pozostaje jedynie trzymać kciuki i uzbroić się w cierpliwość.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.