Moc nowości w Farthest Frontier. Znamy zawartość kolejnej dużej aktualizacji city buildera (aktualizacja – premiera paczki)

  • Post category:Newsy

Aktualizacja: Opisana w oryginalnej wiadomości aktualizacja 0.9.0 do Farthest Frontier trafiła już na serwery Steam.

Wiele dobrego zmierza do Farthest Frontier. Podczas obszernego streamu z udziałem twórców Crate Entertainment zaprezentowało nowinki, które pojawią się w strategii city builder w nadchodzącej paczce. Aktualizacja 0.9 Farthest Frontier nie ma jeszcze oficjalnej daty wydania, ale już teraz możesz ją ogrywać, dzięki otwartym testom. Studio wypunktowało poszczególne atrakcje i przy okazji zadeklarowało, kiedy w przybliżeniu, możemy spodziewać się oficjalnej premiery tytułu. Zainteresowany? Przejdźmy do konkretów.

Farthest-Frontier-aktualizacja-0.9

Farthest Frontier – aktualizacja 0.9 i dalsze plany studia

Największą atrakcja to system wiary, który ekipa postanowiła dostarczyć graczom znacznie szybciej, niż pierwotnie planowano. Twórcy nie zdecydowali się jednak na bezpośrednie wdrożenie znanych ze średniowiecza wyznań. Zamiast tego zbudujemy świątynię, a następnie zdobędziemy relikwie, które zdeterminują przymioty naszego wyznania.

Artefakty pozyskamy poprzez eksplorację, handel lub przy odpieraniu ataków, jako że napastnicy będą mogli je upuścić. Przy najwyższym poziomie rozwoju świątyni wykorzystamy premie z maksymalnie trzech relikwii, które zaoferują przydatne bonusy dla naszych jednostek i budynków.

Poza tym city builder doczeka się dodatkowych jednostek bojowych jak katapulty czy jeźdźcy. Strategia wprowadzi nieco inne podejście do formowania oddziałów obronnych, które nie będą już bezpośrednio związane z Barakami. Skuteczniejsze sposoby obrony idą w parze z dodatkowymi zagrożeniami na mapie gry w postaci obozów wypadowych bandytów.

Farthest-Frontier-Gildia

Aktualizacja 0.9 wprowadzi do gry także nowy towar – papier – z dedykowaną linią produkcyjną, zapotrzebowaniem wśród mieszkańców i budynkiem Biblioteki. W późniejszym stadium rozwoju miasta papier wykorzystamy również w Siedzibie Gildii, która wzmocni potencjał wybranej gałęzi przemysłu. Crate szykuje też nowe zwierzęta hodowlane, osiągnięcia Steam, wiele poprawek dla samej aplikacji i wsparcie dla modów.

Kiedy premiera wersji 1.0?

Jak wspominaliśmy w poprzedniej publikacji, Farthest Frontier nie opuści wczesnego dostępu w tym roku. A przynajmniej się na to nie zapowiada. Twórcy mają jeszcze wiele punktów na liście, które dzielą ich od finalnej wersji strategii. Szacują przy tym, że gra może spędzić w Steam Early Access nawet kolejne 8 miesięcy. Przypominają przy tym, że oficjalny debiut Farthest Frontier to dopiero początek właściwej zabawy, a strategia otrzyma jeszcze wiele aktualizacji i dodatków.

Farthest Frontier ukazało się w sierpniu minionego roku wyłącznie na PC za pośrednictwem Steam Early Access. Po strategię city-builder sięgnął już niemal milion graczy, a konsekwentny rozwój tytułu z pewnością przyciągnie kolejnych fanów. Jeśli należysz do tego grona lub dopiero zamierzasz do niego dołączyć, to koniecznie sprawdź nasz praktyczny poradnik do Farthest Frontier.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Crate Entertainment