Poprawki wydajności i nowości w pierwszej aktualizacji Farthest Frontier

  • Post category:Newsy

Jeśli wczesna wersja najnowszej strategii Crate Entertainment dała ci większe powody do narzekania, to mamy dobre wieści. Nadchodzą poprawki. Ekipa podsumowała opinie i uwagi graczy, a potem ogłosiła, że aktualizacja 1 do Farthest Frontier jest w drodze. Będą wyczekiwane usprawnienia do optymalizacji, funkcje pożądane przez fanów i kilka nowych budynków. Zanim przejdziemy do konkretów zachęcamy do zapoznania się z naszym praktycznym poradnikiem do gry.

Farthest Frontier screen aktualizacja 1

Farthest Frontier – aktualizacja 1 w szczegółach

Deweloperzy podkreślili, że prace nad optymalizacją będą przebiegać przez cały okres wczesnego dostępu. Jednak już na tym etapie w wersji 0.7.5 doczekamy się pierwszych usprawnień. Mniej przycinek przy korzystaniu z paneli interfejsu użytkownika, rozstawianiu budynków czy finalizacji budowy. Dodatkowo wydajność nie będzie już cierpieć przy dużej liczbie mieszkańców, a przynajmniej nie w takim stopniu.

Wśród nowości pojawi się nowy typ mapy – Idyllic Valley, która nieco obniży poziom wyzwania. Mapka zaoferuje graczom każdy podstawowy typ surowców. Tych ostatnich w ogóle ma być znacznie więcej dzięki odrastającym szybciej drzewom i wielkim blokom kamienia o imponujących zasobach. Dodatkowo na późniejsze fazy rozgrywki Crate przygotowało kamieniołomy i kopalnie głębinowe. W planach jest też stosowne rozwiązania dla lasów i wiary. Religii w Farthest Frontier poświęciliśmy osobny tekst, do którego odsyłamy.

Z listy pomniejszych nowinek warto wymienić możliwość przenoszenia cmentarzy i dużo wyraźniejsze powiadomienia o wizycie kupców w Faktorii handlowej. Sprawdź kompletny wpis tutaj.

Farthest Frontier trafiło w ubiegłym tygodniu do katalogu Steam Early Access. Premiera pełnej wersji survivalowego city-buildera najwcześniej w 2023 roku.