Farthest Frontier z drugą dużą aktualizacją. Mądrzejsi osadnicy i czytelniejszy interfejs

  • Post category:Newsy

Jeśli od dłuższego czasu nie zaglądałeś do wydanego w sierpniu Farthest Frontier, to pojawiła się świetna okazja do powrotu. Crate Entertainment wydało drugi duży pakiet poprawek i nowości do średniowiecznego city buildera. Aktualizacja 2 Farthest Frontier przyniosła szereg obiecanych ulepszeń rozgrywki, ale też zagęściła nieco zawartość gry. Wszystko na drodze do zaplanowanego na 2023 rok oficjalnego debiutu. Co nowego w strategii?

Farthest Frontier screen

Aktualizacja 2 do Farthest Frontier – najważniejsze nowości w wersji 0.8.0

Twórcy postarali się przede wszystkim o to, by uczynić grę łatwiejszą w obsłudze i znacznie czytelniejszą. Do poszczególnych elementów interfejsu dodano pomniejsze wskazówki, które sugerują, jak najlepiej podejść do mechanik gry. Farthest Frontier doczekało się także znacznej poprawy sztucznej inteligencji naszych podopiecznych. W najnowszym wydaniu mieszkańcy powinni dużo efektywniej podchodzić do powierzonych zadań. Jednocześnie znacznie rzadziej mamy oglądać porozrzucane wszędzie zasoby, które mieszkańcy zostawili, gdy ruszyli do innych obowiązków.

Gra doczekała się dodatkowych elementów kosmetycznych, które pomogą podnieść atrakcyjność lokacji osiedli mieszkaniowych. Dodatkowo twórcy postawili na większą transparentność w tym zakresie. Po zmianach w panelu budynków mieszkalnych zobaczymy poszczególne modyfikatory i warunki, które musimy spełnić, aby podnieść poziom budynku. W tym samym czasie znacznie ułatwiono produkcję, której skalą możemy teraz zarządzać z poziomu ekranu zasobów. Wszystko po to, by ustalić limity i lepiej rozdysponować czas mieszkańców. Pełna lista zmian tutaj.

Strategia na razie dostępne jest wyłącznie na PC w usłudze Wczesnego Dostępu. Jeśli nowe samouczki okażą się niewystarczające, to koniecznie rzuć okiem na nasz praktyczny poradnik do Farthest Frontier. Przy okazji debiutu wczesnej wersji Crate Entertainment zadeklarowało, że wersja 1.0 ukaże się w drugim lub trzecim kwartale 2023 roku.