Twórcy Farthest Frontier nie spieszą się z oficjalną premierą. Znamy plany rozwoju na 2023 rok

  • Post category:Newsy

Jeśli należysz do grona, które wyczekuje oficjalnej premiery najnowszej gry Crate Entertainment to mam dobrą i złą wiadomość. W najnowszym dzienniku deweloperskim twórcy ujawnili plany rozwoju Farthest Frontier na 2023 rok. Dobra wiadomość jest taka, że ekipa zamierza przygotować jeszcze więcej zawartości, niż początkowo zakładała. Zła natomiast, że wytężone prace nad wersją 1.0 mogą potrwać nawet przez cały bieżący rok, a nawet dłużej. Tym samym debiut Farthest Frontier w 2023 roku wcale nie jest pewny, ale będziemy śledzić rozwój wydarzeń. Wracając do planów – czego możemy oczekiwać?

Plany rozwoju Farthest Frontier

Farthest Frontier – plany rozwoju i najbliższe aktualizacje

W rzeczonym wpisie twórcy zaadresowali kilka szczególnie istotnych dla graczy kwestii. W najbliższych paczkach doczekamy się wreszcie Kamieniołomów, które będziemy drenować z zasobów przez całą zabawę. Obok tego w grze pojawią się Leśnicy, którzy skupią się na… zalesianiu. Sadzenie drzew ma zapewnić stały dostęp do drewna, ale nie każde podłoże będzie sprzyjać sadzonkom. Nadchodzące aktualizacje  przyniosą też kopalnie głębinowe, możliwość przenoszenia cmentarzy i centrum miasta, a także poprawki i pewne automatyzacje dla sadowników. Twórcy poprawili też kompostownie, które też nieco zautomatyzowano, by wyeliminować mozolne mikrozarządzanie.

Wszystko to pojawi się w Farthest Frontier w najbliższych miesiącach, a zaraz po tym dostawy nowinek powinny znacznie zwolnić. Wszystko przez to, że Crate nie będzie skupiać się na poprawkach dla już istniejących systemów, a tworzeniu nowych mechanizmów. Tu nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych konkretów, ale pewne jest, że jednym z tematów z pewnością będzie religia w grze. Czekamy na kolejne komunikaty i nowości na serwerach.

Farthest Frontier wzbogaciło wczesny dostęp w sierpniu minionego roku i szybko wkupiło się w łaski fanów strategii. Średniowieczny city builder na razie dostępny jest wyłącznie na PC i wygląda na to, że nie zmieni się to zbyt prędko. Niezależnie od tego, czy już grasz, czy dopiero zamierzasz, zapoznaj się z naszym praktycznym poradnikiem do Frathest Frontier.