Premiera Farthest Frontier w Steam Early Access. Strategia twórców Grim Dawn już na PC

  • Post category:Newsy

Sierpień zdecydowanie rozpieszcza fanów strategii ekonomicznych. Dziś na rynku wylądowała następna, aczkolwiek w tym przypadku wciąż mowa o wczesnym dostępie. Dziś odbyła się oficjalna premiera Farthest Frontier w usłudze Steam Early Access. City-builder od twórców Grim Dawn od dłuższego czasu był jedną z ciekawszych tegorocznych premier. Teraz wiemy już, że na tym etapie możesz nabyć grę na Steam za dokładnie 107,99 złotych. Co w środku?

Farthest Frontier key art

Farthest Frontier – premiera w Steam Early Access i plany twórców

Na przedwczesny debiut Crate Entertainment przygotowało zawartości na przeszło 20 godzin rozgrywki. Ta obejmie rozwijanie własnego miasteczka w totalnej dziczy i przejście przez kilka kolejnych poziomów rozwoju. Podczas wczesnego dostępu Farthest Frontier dorobi się później fazy rozgrywki, gdzie pojawi się więcej materiałów konsumpcyjnych i nowe sposoby wydobycia podstawowych surowców. Całość zostanie dużo bardziej dopracowana, a ekipa wciąż ma w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów, o których teraz głośno nie mówi.

Cały proces deweloperski strategii ma potrwać jeszcze od 8 do 12 miesięcy. Warto wspomnieć, że wskazana wcześniej cena „prawdopodobnie” nie ulegnie zmianie. Twórcy zachęcają do udziału w przedsięwzięciu także społeczność, a zainteresowani powinni postulować za pośrednictwem forum studia.

Gra powstaje z myślą o komputerach osobistych. Oficjalne wymagania sprzętowe Farthest Frontier znajdziesz tutaj. Pozostałe perełki wczesnego dostępu znajdziesz pod tym linkiem.