Gdzie są kościoły w Farthest Frontier? Twórcy tłumaczą decyzję

  • Post category:Newsy

Od oficjalnej premiery najnowszej gry studia Crate Entertainment minął przeszło tydzień. Gracze zdążyli docenić wczesną wersję tytułu pozytywnymi ocenami, ale wśród komentarzy nieustannie przewija się jeden wątek. Fani zastanawiają się, gdzie podziała się religia w Farthest Frontier. Survivalowy city-builder odwołuje się do średniowiecznych realiów, więc śmiało możemy założyć, że wierzenia powinny być centrum wszechświata osadników. Jednak twórcy zdecydowali inaczej. Farthest Frontier oferuje jedynie kilka struktur powiązanych z wiarą, a mechanika religii w ogóle nie trafiła do wczesnej wersji. Dlaczego?

Farthest Frontier screen

Religia w Farthest Frontier – dlaczego nie ma kościołów?

Z wypowiedzi dewelopera łatwo wywnioskować, że twórcy nie chcieli przenosić do gry prawdziwych wyznań. Te ich zdaniem obarczone są wystarczającym bagażem w realnym świecie, by zagościły w sielskim, ale wymagającym środowisku Farthest Frontier. Z jednej strony Crate chciało uniknąć dodatkowych pytań o brak reprezentacji niektórych wyznań. Z drugiej studio dostało obosiecznym mieczem, bo niektórzy gracze uważali mechanikę za absolutny pewnik.

Strategia wciąż jest na etapie wczesnego dostępu, więc niewykluczone, że w przyszłości otrzymamy stosowną mechanikę. Jednak już na tym etapie powinniśmy spodziewać się raczej spersonalizowanego wierzenia, które nazwiemy sami i dostosujemy do własnych potrzeb. Kiedy? Tego nie wiemy i na razie pozostają nam przydrożne kapliczki, które podnoszą atrakcyjność okolicy, ale nie odwołują się do potrzeb mieszkańców.

Co ważne, nawet jeśli gracze często podnosili wątek na forum, to zdania są podzielone i dla wielu fanów decyzja Crate jest wyraźnie na rękę. Osobiście nie przeszkadza mi wprowadzone tu rozwiązanie, ale jeśli ekipa zaproponuje coś ciekawego, to chętnie sprawdzę. Dużo bardziej przeszkadzał mi fakt, że nie możemy hodować drobiu, gdy mieszkańcy wypatrują jajek na śniadanie.

Farthest Frontier dostępne jest na PC w Steam Early Access. Oficjalna premiera gry odbędzie się w 2023 roku. Przy okazji zajrzyj do naszego praktycznego poradnika do strategii i wypatruj kolejnych doniesień.

Źródło: PCGamer.