Frostpunk 2 ochłodzi nas tego lata. Oficjalna data premiery wyczekiwanej polskiej strategii

  • Post category:Newsy

Warszawskie 11 bit studios dostarczyło wreszcie konkrety dotyczące tegorocznej premiery Frostpunk 2. Podczas dzisiejszej prezentacji Microsoftu ogłosiło, że oficjalna data premiery Frostpunk 2 na PC przypada na 25 lipca. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tytuł zadebiutuje równocześnie na Steam, Microsoft Store i PC Game Pass.

Równocześnie ruszyła też przedsprzedaż strategii, a cena standardowego wydania to 159,99 złotych. Dedykowany konsolom Xbox port ukaże się „później” i jak na razie nie mamy tu żadnych wieści. Mamy za to nowy zwiastun wyczekiwanego mroźnego city-buildera, który znajdziesz na końcu wiadomości.

Data premiery Frostpunk 2

Frostpunk 2 – data premiery i wydanie Deluxe

Jeśli chciałbyś pobawić się w strategii na długo przed lipcowym debiutem, to z pewnością zainteresuje cię wydanie Deluxe. Wyceniona na 259,99 złotych cyfrowa edycja oferuje dostęp do 7-dniowej kwietniowej bety trybu sandboksowego. Na tym jednak nie koniec. Za niespełna stówkę więcej, względem podstawki, otrzymasz również:

  • pełną wersję gry
  • trzy płatne popremierowe DLC
  • 72 godziny wcześniejszego dostępu przed debiutem
  • cyfrową nowelę Warm Flesh z nadchodzącej antologii Frostpunka
  • artbook i ścieżkę dźwiękową

Frostpunk 2 zamierza przenieść na zupełnie nowy poziom wszystkie elementy, które zadecydowały o sukcesie pierwowzoru. Tym razem przyjdzie nam zmierzyć się nie tylko z trzaskającym morzem, ale konsekwencjami rozmaitych dylematów społecznych. Na pierwszy plan wysuwają się tu różne grupy interesu, które połączyły się w zwalczające się wzajemnie frakcje, by jeszcze skuteczniej wywierać na nas wpływ. Jak długo utrzymamy się na stołku? Dowiemy się już niedługo.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.