Tak wygląda Frostpunk 2. Wyczekiwana polska strategia na pierwszych zrzutach ekranu

  • Post category:Newsy

Mamy pierwsze screeny z wyczekiwanego Frostpunk 2. Zobacz, co 11 bit studios szykuje na nadchodzący rok.

11 bit studios przygotowało małą niespodziankę dla wszystkich, którzy nie mogą doczekać się premiery Frostpunk 2. W najnowszym wpisie na stream załączono kilka zrzutów ekranu, prezentujących miasto oraz wybrane elementy interfejsu i ekrany. Pierwsze screeny Frostpunk 2 wtórują niedawnym deklaracjom twórców – w kontynuacji uznanej strategii, to mieszkańcy będą dla nas największym zagrożeniem.

Wyjście poza charakterystyczne kratery z pierwowzoru sugeruje nieznaczne polepszenie warunków życia. Możemy wywnioskować także łatwiejszy dostęp do surowców, sądząc po rozmieszczeniu budynków, które nie muszą już kulić się wokół źródła ciepła. Pozostałe screeny z wyczekiwanego sequelu potwierdzają istnienie rozmaitych frakcji w mieście, a także obrady nad planowanymi zmianami, zamiast dyktatów rodem z pierwszej części. Ostatecznie naszym celem i tak będzie to, by miasto rozwinąć i nie dać się przy okazji wyrzucić z kierowniczego fotela.

Frostpunk 2 zmierza wyłącznie na PC z debiutem zaplanowanym na pierwszą połowę 2024 roku. Niedługo – jeśli studio nie zmieniło zamiarów – powinniśmy też zobaczyć pierwsze fragmenty rozgrywki.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.