Kiedy pierwszy gameplay z Frostpunk 2? 11 bit studios ujawnia plany

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że nawet jeśli Frostpunk 2 ukaże się dopiero w 2024 roku, to 11 bit studios nie zamierza trzymać nas w niepewności. Firma nawiązała do wiadomości przekazanych inwestorom, ujawniając swoje plany dotyczące gry. Tak dowiedzieliśmy się, że pierwszy pokaz rozgrywki we Frostpunk 2 odbędzie się już wczesną jesienią. Znacznie szybciej, bo podczas zbliżającego się Gamescomu gra zostanie zaprezentowana na zamkniętych pokazach prasowych.

Frostpunk 2 kiedy pierwszy pokaz

To jednak nie wszystko. 11 bit studios zdradziło też, że wszystkie kluczowe funkcje Frostpunk 2 są już na swoim miejscu. Obecnie ekipa koncentruje się na wewnętrznych testach, a najpewniej po nich zabierze się za poprawki i szlify. Jak wcześniej informowaliśmy, gra ukaże się dopiero w 2024 roku, ale teraz wiemy też, że studio spróbuje wyrobić się do czerwca.

Frostpunk 2 zmierza na razie wyłącznie na PC i pojawi się w ofercie Steam, GOG i Epic Games Store. Strategia podejmie wątek znany z pierwowzoru, ale postawi nas przed szeregiem nowych wyzwań, zarówno logistycznych, jak i politycznych. Więcej dowiemy się niebawem, gdy odbędzie się pierwszy zamknięty pokaz Frostpunk 2 a uczestnicy Gamescomu podzielą się swoimi wrażeniami.

Wprawdzie produkcja warszawskiego studia wypadła z kalendarza, ale 2023 rok wciąż szykuje dla nas wiele solidnych strategii. Sprawdź nasze zestawienie.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.