Frostpunk 2 na kinowym zwiastunie. Rok premiery i nowe szczegóły strategii

  • Post category:Newsy

Podczas wczorajszej prezentacji PC Gaming Show 11 bit studios wreszcie podzieliło się strzępkami informacji dotyczących swojej nadchodzącej strategii. Pokaz otworzył krótki kinowy zwiastun, który ujawnił rok premiery Frostpunk 2. Mamy już pewność, że survivalowa strategia city builder ukaże się dopiero w 2024 roku. Tytuł trafi wyłącznie na komputery osobiste, przynajmniej początkowo, za pośrednictwem Steam, GOG i Epic Games Store.

Rok premiery Frostpunk 2

Frostpunk 2 przeniesie nas na 30 lat po wydarzeniach wieńczących główny scenariusz pierwowzoru. Ludzkość pokłada nadzieje w obiecującej ropie naftowej, ale nowe możliwości, to także kolejne zagrożenia. Gdy ustała dramatyczna walka o przetrwanie, do głosu doszły ludzkie ambicje, a rozwarstwione społeczeństwo niechętnie pozwoli narzucić sobie marne warunki. Warszawskie studio podkreśla, że Frostpunk 2 to gra o mieście i jego mieszkańcach. I chociaż tych drugich niewątpliwie potrzebujemy, to jednocześnie będą głównym zagrożeniem dla naszych rządów.

Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak zręcznie 11 bit studios potrafiło manipulować emocjami graczy przy okazji Frostpunka z 2018 roku. Rok premiery Frostpunk 2 to świetny punkt wyjścia, wokół którego ekipa może rozpocząć akcje promocyjne. Czekamy na kolejne konkrety i liczymy na kawał solidnej strategii.

Chociaż na powrót Frostpunka w tym roku nie mamy już co liczyć, to wciąż wiele obiecujących strategii trafi na rynek w 2023 roku. Sprawdź sam.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.