Premiera Frozenheim, city-buildera z elementami RTS w świecie wikingów

  • Post category:Newsy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami studia Paranoid Interactive już dziś oficjalna premiera Frozenheim na komputery osobiste. Udana polska produkcja po przeszło roku pożegna katalog Steam Early Access dzięki aktualizacji do wersji 1.0. Jeszcze dziś przeszło 200 tysięcy nabywców tytułu pozna ostatnie rozdziały kampanii fabularnej Frozenheim i skorzysta z wielu poprawek. Co poza tym?

Frozenheim screen

Premiera Frozenheim na PC Steam i GOG.com

Wersja 1.0 Frozneheim przyniesie szereg poprawek dla oprawy wizualnej strategii oraz wiele usprawnień dla rozgrywki. Pełna wersja gry koncentruje się przede wszystkim na swobodnej rozgrywce i trybie sieciowym. Jednak, jak wcześniej wspomniałem, otrzymamy też końcowe misje dla rozwijanej we Wczesnym Dostępie kampanii. Wszystko to za nieco wyższą cenę niespełna 17 euro (ok. 80 złotych). Wydawca planuje specjalną promocję na premierę, ale nie wiemy jeszcze, na jakie obniżki możemy liczyć.

W najbliższym czasie Paranoid Interactive powinno ujawnić plany dalszego rozwoju Frozenheim oraz pełną listę zmian w dzisiejszej aktualizacji. Na ten moment produkcja cieszy się uznaniem użytkowników platformy Steam i przeszło 70% oceniającym poleca grę. Pozostaje mieć nadzieję, że pełna wersja tylko poprawi oceny i przyciągnie nowych graczy. Z pewnością sami ją sprawdzimy.

Frozneheim pozwala nam wcielić się w przywódcę wikińskiego klanu, który wygnany z dawnego domu szuka miejsca dla swojego ludu. Podczas rozgrywki zmagamy się z różnymi ograniczeniami, przeciwnościami i zagrożeniami, by wywalczyć sobie kawałek ziemi do życia. Całość łączy budowanie miasta z rozgrywką typową dla strategii czasu rzeczywistego. Pełną wersję gry znajdziesz na PC Steam, GOG.com i Humble Store.