Galactic Civilizations 4 pożegnało wczesny dostęp. Premiera i podzielone opinie krytyków

  • Post category:Newsy

Wczoraj na rynku pojawiła się pełna wersja gry strategicznej Galactic Civilizations 4. Tytuł po miesiącach we wczesnym dostępie na PC w Epic Games Store ukazał się w chwale, ale wydawca nie pokusił się o rozszerzenie listy platform dystrybucji. Premiera Galactic Civilizations 4 ograniczyła się do Epic Games Store, gdzie kosmiczna strategia będzie dostępna na wyłączność jeszcze przez jakiś czas. Jednocześnie można powiedzieć, że użytkownicy Steam na razie nie mają czego żałować, bo opinie o grze Stardock są mocno podzielone.

Galactic Civilizations 4 premiera

Premiera i pierwsze recenzje Galactic Civilizations 4

W chwili pisania wiadomości najnowsza odsłona zapoczątkowanej w 2003 roku serii otrzymała jedynie kilka publikacji. Średnia ocen na Metacritic osiągnęła poziom 64 punktów z wyraźnym rozstrzałem pomiędzy zachwytem a solidnymi batami dla twórców. Rozbieżność opinii widać jak na dłoni, szczególnie że poszczególne publikacje zachwalają czy krytykują te same aspekty. Jednym słowem gra nie dla każdego – ucieszy wiernych fanów serii, ale niewykluczone, że nawet ukończenie pełnej wersji to tylko początek wytężonej pracy twórców. Poniżej przykładowe noty serwisów.

  • Wccftech – 80;
  • PCGamesN – 80;
  • Cultured Vultures – 75;
  • PC Invasion – 65;
  • IGN – 50.

Galactic Civilizations 4 to nowa odsłona cyklu sandboksowych strategii w kosmosie. Futurystyczne podróże przenoszą nas do XXIV wieku, gdzie poznajemy korzyści i zagrożenia wynikające z używania podróży z prędkością nadświetlną. Twórcy obiecali wiele poprawek w podstawowych mechanikach serii oraz szereg nowych rozwiązań. Niestety jak widać w ocenach krytyków, nie wszystkim przypadły one do gustu.

Czekamy na więcej recenzji i moment, kiedy sami wybierzemy się w nadświetlaną przyszłość. Tymczasem sprawdź minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Galactic Civilizations 4 i odwiedź stronę gry w sklepie Epic Games Store.

Zobacz też: Najważniejsze premiery gier strategicznych 2022 roku na PC.

Źródło: YouTube.