Polski city builder z drobną obsuwą. Nowa data premiery strategii Gord na PC i konsole

  • Post category:Newsy

Ważne wieści dla wszystkich, którzy szykują się do zabawy z debiutancką strategią studia Covenant.dev. Okazuje się, że wbrew wcześniejszym ogłoszeniom Gord nie trafi na rynek w dniu 8 sierpnia. Z najnowszego komunikatu dowiadujemy się, że ekipa musiała delikatnie przesunąć debiut, by zagwarantować udany start na wszystkich platformach sprzętowych. Nowa data premiery Gord jest stosunkowo nieodległa i przypada na 17 sierpnia.

Gord nowa data premiery

Nowa data premiery Gord

Jeśli wskazany tu termin brzmi znajomo, to całkiem słusznie. Według najnowszego planu Team17 Gord ukaże się tego samego dnia, co obiecujące Shadow Gambit: The Cursed Crew od Mimimi Games. Szykuje się ciekawa rywalizacja o uwagę graczy, z której – mamy nadzieję – fabularny city builder wyjdzie obronną ręką.

Polska strategia przeniesie nas do mrocznego świata mitologii słowiańskiej, pełnego niebezpieczeństw, trosk i potężnych magicznych istot. W czasie rozgrywki rozbudujemy osadę i przydzielimy zadania podopiecznym, co pozwoli prowadzić skuteczną eksplorację, realizować zadania fabularne i walczyć z przeciwnikami. Wisienką na torcie jest system zdrowia psychicznego, który odzwierciedli słuszność podejmowanych przez nas wyborów. Szykuje się niezłe wyzwanie dla fanów gatunku.

Gord ukaże się równocześnie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series już 17 sierpnia.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źrodło: Steam.