Premiera Gord. Słowiański survival RTS debiutuje na PC i konsolach

  • Post category:Newsy

Dziś na rynku pojawi się debiutancka produkcja polskiego Covenant.dev. Ekipa zrzeszająca byłych pracowników takich ekip jak CD Projekt RED i 11 bit studios w pierwszej swojej grze postanowiła zabrać nas do świata słowiańskich mitów. Jednak pomimo sporych oczekiwań premiera Gord nadchodzi przy akompaniamencie niezbyt pochlebnych recenzji. Jednak nie wszystkich, bo chociaż niektórzy krytycy absolutnie zjechali polskiego RTS-a, to znaleźli się też tacy, którym wyraźnie przypadł do gustu.

Jak zwykle ostatnie słowo należy do graczy, którzy już o 18:00 będą mogli przenieść się do mrocznego słowiańskiego świata. Gord debiutuje równocześnie na PC Steam, GOG, PlayStation 5 oraz Xbox Series w cenie 161,99 złotych.

Premiera Gord

Gord – premiera i pierwsze recenzje polskiej strategii

W chwili pisania wiadomości średnia ocen pecetowej wersji gry w serwisie Metacritic wynosi zaledwie 58 punktów. Znacznie lepiej poradziło sobie konsolowe wydanie, które przy 8 opiniach osiągnęło średnią 76 punktów.

Za co najbardziej obrywa Gord? Za niezbyt rozbudowane mechanizmy rozgrywki, które wprawdzie łączą kilka różnych gatunków, ale w żaden zbytnio się nie zagłębiają. Takie głosy towarzyszą nawet wyraźnie pozytywnym publikacjom, co oznacza wyłącznie to, że Gord nie jest grą dla każdego. Jednocześnie nawet najwięksi krytycy chwalą projekty słowiańskich koszmarów, atmosferę, klimat i tematykę. Podobne wnioski znajdziecie w naszej recenzji Gord na PC.

Jak gra wypadnie w oczach fanów? Dowiemy się już niebawem. Tymczasem poniżej zamieszczamy przykładowe oceny serwisów.

  • Strategus.pl – 6 (PC);
  • IGN – 4 (PC);
  • PC Gamer – 4.8 (PC)
  • GamesRadar+ – 6 (PC)
  • GameStar -7.8 (PC)
  • PlayStation Universe 7.5 (PS5);
  • COGconnected – 8.2 (PS5).

Jeśli rozbieżne opinie krytyków cię nie odstraszają, to koniecznie rzuć okiem też na minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Gord.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.