Gord coraz bliżej premiery. Inspiracje i przeciwnicy na nowym materiale wideo

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że po niemal dwóch latach od oficjalnej zapowiedzi strategia Gord powoli szykuje się do wejścia na rynek. Odpowiedzialne za projekt studio Covenant opublikowało nowy materiał wideo, w którym reżyser gry, Stan Just, dzieli się wizją tytułu. To swoiste wprowadzenie do Gord ma zapoczątkować nową serię dzienników deweloperskich, które przygotują nas do zabawy. Kiedy odbędzie się premiera? Dokładnego terminu jeszcze nie znamy, ale wydawca przekonuje, że 2023 rok będzie tym, w którym doczekamy się debiutu.

Gord wprowadzenie do gry

Wprowadzenie do Gord – inspiracje i przeciwnicy

Jak wiemy z wcześniejszych materiałów, Gord to strategia czasu rzeczywistego z elementami city buildera. Rozgrywkę osadzono w realiach mitologii słowiańskiej, co nie było prostym zadaniem. Stan Just przekonuje, ze zespół musiał solidnie uporządkować dostępne podania i wypracować świat, który będzie przystępny dla odbiorców. Lokalne legendy okazały się szczególne kuszące, gdyż przemawiał przez nie swoisty mrok, a dodatkowo wciąż się stosunkowo nowym gruntem jak na branżowe realia.

Z dalszej części materiału dowiadujemy się, że mieszkańcy naszej wioski staną oko w oko z rozmaitymi przeciwnikami. Obok zwierzyny łownej w Gord pojawią się bestie; znacznie agresywniejsze potwory oraz magiczne kreatury boga podziemi Velesa – horrory. Na tym etapie nie wiemy jeszcze, jak obecność wspomnianych wpłynie na rozwój naszej osady. Pewnej jest tylko, że mroku tam nie zabraknie. Czekamy na kolejne dzienniki i trzymamy kciuki za rychły debiut.

Gord zamierza wyłącznie na PC, a w projekt zaangażował się znany wydawca – Team17. Premiera jeszcze w 2023 roku i chociaż nie mamy dokładnej daty, to już powoli możemy szykować pecety. Sprawdź opublikowane wcześniej minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Gord.