Premiera Hard West 2. Warto powrócić na Dziwny Zachód?

  • Post category:Newsy

Od wczoraj na rynku dostępna jest najnowsza produkcja rodzimego Ice Code Games. Premiera Hard West 2 na PC wygląda na spory sukces – tytuł zbiera pochlebne opinie i przychylne recenzje, więc ekipa może odtrąbić niemały sukces. Jeśli o jakości nowego Hard West chcesz przekonać się sam, to do 11 sierpnia kupisz grę na Steam z 10% rabatem za 97,19 złotych. Dlaczego warto?

Hard West 2 premiera

Hard West 2 – premiera i pierwsze recenzje

Akcja tytułu rozgrywa się na tzw. Dziwnym Zachodzie, który łączy klimaty Westernu z fantastyką. Podczas zabawy wcielamy się w słynnego przestępcę, by wraz z grupą zbirów napaść na osławiony Pociąg Widmo. Szybko okazuje się, że na pokładzie jest sam diabeł, z którym nasz bohater przegrywa w karty swoją duszę. Dalsze przygody bandy odkrywamy podczas wielu zróżnicowanych misji.

Przeglądając pierwsze recenzje, można odnieść wrażenie, że największą bolączką Hard West 2 jest zbyt duże podobieństwo do pierwowzoru. Gorzkie słowa pod adresem gameplayu są jednak wyraźnie subiektywne i jeśli formuła pierwszej części przypadła ci do gustu, to świetnie spędzisz czas także tutaj. Szczególnie że krytycy nie szczędzili pochwał pod adresem oprawy wizualnej, fabuły, relacji pomiędzy bohaterami czy udźwiękowienia.

W chwili pisania wiadomości średnia ocen na Metacritic wynosi 75 punktów przy 12 opiniach. Poniżej wybrane z nich.

  • GamersRD – 88;
  • God is a Geek – 85;
  • Wccftech – 77;
  • Eurogamer Italy – 70;
  • IGN – 70.

Hard West 2 ukazało się wyłącznie na PC w sklepach Steam i GOG. Aż 87% użytkowników pierwszej z platform wystawiło grze pozytywną notę. Zanim przysiądziesz do zabawy sprawdź tu oficjalne wymagania sprzętowe Hard West 2.