Powstaje Hardware Dreams. Jacek Dukaj przeniesie Starość aksolotla na grunt gier wideo

  • Post category:Newsy
Hardware Dreams Starość aksolotla

Nieco mainstreamu prosto z naszego rodzimego podwórka. Okazuje się, że Jacek Dukaj nie tylko przyłoży się do pogłębiania uniwersum gry Frostpunk. Utytułowany pisarz założył własną spółkę akcyjną Nolensum, która zajmie się tworzeniem gier na motywach jego powieści. Pierwszy projektem studia będzie Hardware Dreams na bazie postapokaliptycznej powieści Starość aksolotla. Spółka zabezpieczyła finansowanie na pierwsze półtora roku działalności i obecnie jest w fazie przygotowań do rozpoczęcia prac nad grą.

Kluczem do sukcesu Hardware Dreams będą jakość wykonania i głębia świata gry. Jak wypadnie Tokio w świecie zniszczonym przez promienie słoneczne z mieszkańcami, którzy przenieśli świadomość do oprogramowania mechów? Przekonamy się w nadchodzących latach.

Nie wiadomo jeszcze, po jakie gatunki sięgnie Nolensum, ale pewne jest, że za sterami produkcji siądzie Marcin Jackiewicz, który zdobył doświadczenie przy takich grach jak Wiedźmin czy Cyberpunk 2077. Gdyby tego było mało, to sam Jacek Dukaj jest bezpośrednio zaangażowany w przygotowanie scenariusza i prace nad Hardware Dreams.

Trzymamy kciuki i liczymy na kolejne gry na motywach twórczości polskich pisarzy.

Źródło: WitrualneMedia.