Headquarters: World War 2 z datą premiery. Operacja w Normandii wystartuje za kilka tygodni

  • Post category:Newsy

Kolejna interesująca pozycja dla miłośników realiów II wojny światowej już niebawem wyląduje na pecetach. Podczas dzisiejszej audycji Slitherine dowiedzieliśmy się, że data premiery Headquarters: World War 2 przypada na 11 kwietnia. Taktyczna strategia ukaże się wyłącznie na PC, w pełnej wersji i z kinową, polską wersją językową. Cena Headquarters: World War 2 wciąż pozostaje tajemnicą, ale zainteresowani już teraz mogą sprawdzić tytuł w boju, dzięki dostępnej na Steam wersji demo. Co wiemy o samej grze?

headquarters world war 2

Headquarters: World War 2 – data premiery i zawartość strategii

Nadchodząca produkcja z katalogu Sliterine przeniesie nas do Francji z 1944 roku. Tam weźmiemy udział w inwazji, obierając jedną z trzech dostępnych stron – Amerykanów, Brytyjczyków i oczywiście Niemców. Na kwietniową premierę każda z wymienionych nacji otrzyma własną, liczącą 9 operacji kampanię. Twórcy przygotowali też szereg potyczek na zróżnicowanych mapach, a także tryb sieciowej rywalizacji.

Headquarters: World War 2 powstało na silniku graficznym Unreal Engine 4, który pozwolił całkiem przyzwoicie odwzorować jednostki bojowe oraz zniszczenia na mapie. Rozgrywka koncentruje się rozegraniu własnych tur tak, by unicestwić jednostki przeciwnika. W tym celu sięgniemy nie tylko po rozmaite uzbrojenie i pojazdy, ale też po jednostki specjalne i premie tytułowej kwatery głównej.

Tytuł zapowiada się solidnie i z pewnością będziemy mieć go na oku. Po dodatkowe szczegóły odsyłamy do załączonej poniżej audycji Slitherine. Podczas niej główny projektant gry odkrył nieco zza kulis jej powstawania, a także ujawnił dalsze plany. Gościnny występ twórcy ze Starni Games rozpoczyna się około 18 minuty.

Skoro jesteśmy już przy taktycznych strategiach w realiach II wojny światowej, to nie sposób nie wspomnieć o grze debiutującego Absolutely Games. Classified: France ’44 wylądowało na PC i konsolach w tym tygodniu, a więcej o grze dowiesz się z naszej recenzji.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.