Premiera Hearts of Iron 4: By Blood Alone. Dodatek i aktualizacja 1.12 już dostępne

  • Post category:Newsy

To był niezwykle intensywny wrzesień dla Paradox Interactive. Szwedzki wydawca wydał nowy pakiet DLC do niemal każdej swojej strategii. Maraton wieńczy oczywiście dzisiejsza premiera By Blood Alone, dodatku do Hearts of Iron 4. Paczka jest już na serwerach, a wraz z nią aktualizacja 1.12 Avalanche, która wprowadzi kilka nowych funkcji do strategii. By Blood Alone wyceniono na 79,99 złotych, ale możesz go przetestować także w ramach Expansion Subscription do HoI4 na Steam. Poniżej premierowy zwiastun, a tymczasem przechodzimy do szczegółów.

Premiera By Blood Alone

Premiera Hearts of Iron 4: By Blood Alone

W dodatku główne skrzypce grają Włochy, Szwajcaria i Etiopia. Każde z państw otrzymało przebudowane lub rozszerzone drzewko celów narodowych ze specjalnymi zadaniami. By Blood Alone wprowadza też nowego projektanta samolotów oraz odmienione drzewko rozwoju lotnictwa. Pakiet rozszerza listę opcji dla nowego systemu konferencji pokojowych z darmowej aktualizacji i oferuje nowe działanie dyplomatyczne – embargo. Najnowszy dodatek to też możliwość odznaczania swoich jednostek i dowódców za wybitne osiągnięcia bojowe.

Zwyczajowo rozszerzenie przychodzi także z licznymi zmianami dla oprawy wideo. By Blood Alone oferuje 20 nowych modeli jednostek dla przywołanych wcześniej państw, a także ponad 60 modeli samolotów. Na testujących wyremontowane drzewka celów narodowych czeka 12 świeżych utworów dla ścieżki dźwiękowej. To wszystko w dodatku, za stosowną opłatą.

Co w darmowej aktualizacji?

Hearts of Iron 4 – aktualizacja 1.12 Avalache

Na pierwszym planie wspomniane już przebudowane konferencje pokojowe, które wprowadzą bardziej angażującą rozgrywkę na polu dyplomacji. Wśród nowości pojawiła się też nowa organizacja grup lotniczych, które możemy połączyć w Skrzydła i Grupy, a potem nimi zarządzać ze specjalnie przygotowanego interfejsu. Paradox namieszało też w równowadze rozgrywki marynarki. Twórcy rozszerzyli też mechanikę poparcia dla wojny, która teraz obejmuje straty w wyniku bombardowań, poniesionych strat czy przejętych konwojów.

Jednocześnie aktualizacja 1.12 Avalanche dodaje kilka historycznych gałęzi dla drzewka celów narodowych Włoch. Pojawiła się także możliwość podglądania sieci logistycznych sojuszników i marionetek. Posiadacze podstawki mogą też porównywać projektowaną obecnie maszynę z już zaprojektowanymi, a nawet konstrukcjami przeciwników, jeśli wywiad dostarczy danych.

Hearts of Iron 4 dostępne jest jedynie na PC od czerwca 2016 roku. Wszyscy zainteresowani już dziś mogą przetestować nowości, dzięki trzem dniom darmowego dostępu do HoI4 na Steam.