Heroes 3 of Might & Magic The Board Game – wiemy, kiedy rusza zbiórka na Kickstarterze

  • Post category:Newsy

Tym razem odejdziemy na chwilę od ekranów, spiesząc z nowinami z frontów gier planszowych. Polskie Archon Studio ogłosiło kiedy wystartuje zbiórka na produkcję gry Heroes 3 The Board Game. Kampania crowdfundingowa rozpocznie się dokładnie 15 listopada pod tym adresem. Zobacz załączony do wiadomości materiał wideo.

Heroes 3 The Board Game art

Heroes 3 of Might & Magic The Board Game – kampania rusza lada dzień

W tej chwili z informacji udostępnionych na Kickstarterze wynika, że premiera planszowego Heroes 3 odbędzie się najprędzej w grudniu 2023 roku. Wtedy pudełka z grą powinny powędrować do wszystkich, którzy zdecydowali się wesprzeć zbiórkę kwotą co najmniej 75 euro (około 355 złotych). Studio celuje w kwotę 50 tysięcy euro, która ma być absolutnym minimum, po którym nadejdą dodatkowe cele i inicjatywy.

Heroes 3 planszowe

Już teraz możemy przypuszczać, że społeczność nie zawiedzie i znacznie przebije oczekiwania Archon Studio. Szczególnie że twórcy honorują zamówienia z całego świata, na którym fanów Herosków z pewnością nie brakuje. Trzymamy kciuki i czekamy na rozpoczęcie zbiórki, a wraz z nim kolejne informacje o grze.

Planszówka przenosi zasady kultowego klaska na stoły. Podczas rozgrywki maksymalnie czterech graczy przeniesie się do Erathii, gdzie stanie na czele jednej z frakcji, by pokonać przeciwników. Standardowa rozgrywka zajmie około dwóch godziny, podczas których gracze zbiorą surowce, rozbudują armie i stoczą bitwy.