Homeworld 3 – gameplay trailer i kilka słów od twórcy na Gamescom 2022

  • Post category:Newsy

Podczas wczorajszego Opening Night Live firma Gearbox pochwaliła się najnowszą strategią od Blackbird Interactive. Homeworld 3 zawitał na Gamescom 2022 z nowym gameplay trailerem, który powinien przykuć uwagę fanów serii. Twórcy skupili się na samej rozgrywce, prezentując poszczególne mechaniki i potyczki w kosmosie.

Homeworld 3 na Gamescom 2022

Homeworld 3 Gamescom 2022

Na pierwszy rzut oka widać, że szykuje się godny następca drugiej odsłony cyklu. Niestety strategia wciąż pozostaje bez oficjalnej daty premiery. Ta początkowo miała odbyć się jeszcze przed końcem bieżącego roku, ale ekipa postanowiła opóźnić debiut Homeworld 3. Zgodnie z ostatnim komunikatem premiery tytułu powinniśmy wypatrywać w pierwszej połowie nadchodzącego roku.

Zobacz załączony poniżej materiał z Gamescom 2022, a jeśli szczególnie przemówił do Twojej wyobraźni i nostalgii, to zerknij też na edycję kolekcjonerską Homeworld 3. Absencja wyczekiwanej produkcji w tegorocznym kalendarzu to spora strata, ale na szczęście jest jeszcze kilka godnych uwagi pozycji. Sprawdź zestawienie najważniejszych premier strategii 2022 roku.

Rob Cunningham o Homeworld 3

To jednak nie koniec wieści dotyczących rzeczonej strategii. Kilku słów do fanów przekazał za pośrednictwem serwisu IGN Rob Cunningham. Współzałożyciel studia potwierdził, że wiele uznanych mechanik z serii przeniesiono do „trójki”. Tym razem przestrzeń kosmiczna nie będzie już jednak tak pusta. Także na wcześniejszym gameplay trailerze widać rozmaite obiekty, które podczas zabawy wykorzystamy w czasie walki i eksploracji.

Twórca podkreślił też, że współczesna technologia pozwoliła wprowadzić do gry mnóstwo pomysłów, które trzeba było porzucić podczas prac nad Homeworld 2. W odpowiedzi na liczne pytania graczy przyznał także, że wbrew temu co zaoferowało Deserts of Kharak, nowa strategia nie wykorzysta potencjału personalizacji statku-matki. Będzie za to odpowiedni system progresji, zarówno dla głównej jednostki, jak i pomniejszych.

Homeworld 3 zmierza wyłącznie na PC.