Homeworld 3 znów opóźnione. Strategia omija kolejny rok

  • Post category:Newsy

Co do tego, że wyczekiwana strategia od Blackbird Interactive zaliczy obsuwę, nie było żadnych wątpliwości. Wskazane wcześniej okienko wydawnicze kończy się nieubłaganie, a kampania promocyjna tytułu w zasadzie nie istnieje. Wreszcie pojawił się oficjalny komunikat, z którego dowiedzieliśmy się, że wydanie Homeworld 3 znów jest opóźnione. Tym razem deweloperzy nawet nie silili się na skrajny optymizm. Nowa data premiery Homeworld 3 przypada w lutym 2024 roku.

Homeworld 3 concept art 20

W specjalnym komunikacie na stronie wydawcy studio zapewniło, że tego lata doczekamy się największej prezentacji postępów w produkcji gry. Rozwiało też wszelkie wątpliwości dotyczące edycji kolekcjonerskich Homeworld 3, zawartości i ewentualnych problemów technicznych. W wielkim skrócie – wszystko zgodnie z planem. Opóźnienie wynika wyłącznie z ambicji twórców i wysokości poprzeczki zawieszonej przez poprzednie odsłony. Ekipa nie zamierza schodzić z tonu, a prędzej poświęci dodatkowy czas na to, by dowieźć to, czego gracze oczekują.

W epoce wszelkich niedoróbek i łatania gier miesiącami pozostaje jedynie uszanować decyzję twórców i trzymać kciuki za sukces na premierę. Nawet jeśli przyjdzie nam na nią czekać prawie 5 lat od oficjalnej zapowiedzi.

Homeworld 3 zmierza wyłącznie na PC jako kolejna pełnoprawna cześć, zapoczątkowanej jeszcze w 1999 roku serii kosmicznych strategii czasu rzeczywistego.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.