Iron Harvest otrzyma nową singlową kampanię. Zapowiedź aktualizacji World Map Campaign

  • Post category:Newsy

KING Art Games po dłuższej przerwie powróciło do tematu rozwoju wydanej w 2020 roku strategii Iron Harvest. Okazuje się, że już w czerwcu RTS otrzyma dużą aktualizację, która powinna zainteresować fanów singlowej rozgrywki. Najważniejszą z nowości w Iron Harvest będzie World Map Campaign, czyli tryb, który wyraźnie nawiązuje do marki Total War.

Iron Harvest World Map Campaign

World Map Campaign w Iron Harvest

Tryb pozwoli na wybór wielu różnorodnych warunków startowych i scenariuszy. Wszystko po to, by podczas zabawy zarządzać siłami na mapie globalnej i budować potęgę swojej frakcji. Twórcy obiecują duży potencjał dla wielu unikalnych sesji, a w nieco dalszej przyszłości także nowe kampanie. Całość diametralnie różni się od wyjściowej kampanii w RTS-ie, ale skorzysta z mechanizmów, które znamy z tamtejszych bitew. Zapowiada się nieźle, więc wyglądamy oficjalnej daty premiery.

Do tej pory strategia czasu rzeczywistego otrzymała tylko jeden duży dodatek – Operation Eagle oraz mniejsze DLC Rusviet Revolution. Być może skok popularności gry przy premierze nowej kampanii zachęci twórców (i wydawcę) o zasadności kolejnych rozszerzeń.

Iron Harvest World Map Campaign screen

Iron Harvest zadebiutowało w 2020 roku na komputerach osobistych, a w minionym roku otrzymało wydania konsolowe. Tytuł bazuje na uniwersum 1920+, które wykreował polski grafik Jakub Różalski. W praktyce mamy tu zmagania rodem z I wojny światowej, doprawionej dieselpunkowym klimatem.

Więcej o grach strategicznych.

Źródło: Steam.