Oficjalna data premiery IXION, survival city-buildera w kosmosie

  • Post category:Newsy

Dobre wieści dla wszystkich, którzy wypatrywali debiutu najnowszej strategii studia Bulwark Studios. W najnowszym wpisie na Steam wydawca ujawnił, że data premiery IXION została wyznaczona na 16 listopada. Jak dotąd nie wspomniano o wczesnym dostępie, więc możemy oczekiwać, że survival city builder pojawi się na PC w pełnej wersji. Przy okazji do sieci trafił nowy materiał wideo poświęcony grze IXION, który, tak jak wcześniejsze, utrzymano w formacie filmu instruktażowego dla graczy. Znajdziesz go poniżej.

IXION data premiery art

IXION – data premiery na PC Steam

Nowe dzieło ekipy odpowiedzialnej za Warhammer 40,000: Mechanicus łączy elementy survivalowe i eksploracyjne z rozbudową miasta. Tym razem przeniesiemy się w kosmos, gdzie jako zarządca stacji będziemy czuwać nad przebiegiem badań nad galaktyką. By zwiększyć szanse wyprawy w nieznane, konsekwentnie rozbudujemy kolejne sektory stacji, a także zadbamy o potrzeby i nastroje naszych gości.

Tytuł kilkukrotnie pojawiał się z wersją demo na steamowych festiwalach i muszę przyznać, że rozgrywka przypadła mi do gustu. Przy zapowiedzi było słychać porównania do Frostpunka, ale na tym etapie trudno mi powiedzieć, jak dalece są trafne. Wprawdzie mamy tu podobną skalę odpowiedzialności, ale niekoniecznie tak trudne wybory moralne. Wszystkiego dowiemy się już 16 listopada, gdy IXION ukaże się na PC Steam.

Jeśli szykujesz się do premiery, to koniecznie sprawdź też minimalne i zalecane wymagania sprzętowe IXION.