Dziś premiera IXION na PC Steam i Epic Games Store. Mamy premierowy zwiastun

  • Post category:Newsy

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami Kasedo Games już dziś odbędzie się oficjalna premiera strategii IXION. Tytuł zabiera nas w kosmos, gdzie pokierujemy stacją kosmiczną, która jest nadzieją na przetrwanie ludzkości. Całość stanowi połączenie strategii city builder z mechanikami survivalu polane soczystym sci-fi. Gra trafi na serwery Steam i Epic Games Store o 19:00 czasu polskiego, a zainteresowani mogą sprawdzić oficjalne wymagania sprzętowe IXION pod tym adresem. Całość wyceniono na niespełna 35 euro, czyli nieco ponad 160 złotych. Zobacz załączony na końcu wiadomości zwiastun.

Ixion key art

Ixion – premiera i nowy zwiastun

Podczas zabawy wcielamy się w zarządcę stacji kosmicznej wyprodukowanej przez korporację DOLOS. Po krótkim instruktażu szykujemy się do skoku w kierunku podobnej do Ziemi planety. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem i walka o przetrwanie stacji i jej mieszkańców dopiero się zaczyna. IXION skupia się na rozbudowie powierzchni stacji kosmicznej, której sektory możemy zagospodarować wedle uznania. Wszystko po to, by dbać o potrzeby naszych podopiecznych i zagwarantować działanie stacji.

W tym samym czasie wysyłamy statki w poszukiwaniu surowców czy na badanie kosmosu, co owocuje wieloma wydarzeniami fabularnymi. Do sprawnego zarządzania stacją potrzeba dodatkowej pary rąk, jako że zabawę prowadzimy jednocześnie na trzech różnych płaszczyznach – w sektorach, na samej stacji i w otaczającym nas kosmosie. Wszystko w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy.